GÜNCEL

Cem Küçük'ten muhalefete sitem: Siz niye böylesiniz?

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 'siz niye böylesiniz?' başlıklı yazısında muhalefete sitem etti. Küçük, 'Gerçekten merak ediyorum: Siz niye böylesiniz? Niye Türkiye düşmanlarından, yurt dışına kaçıp başka ülkelerin istihbaratına saklanan ayak takımından medet umuyorsunuz? Niye FETÖ argümanlarına sarılıyorsunuz? Niye böylesiniz?' dedi.

Cem Küçük'ten muhalefete sitem: Siz niye böylesiniz?

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 'Siz niye böylesiniz?' başlıklı yazısında muhalefete sitem etti. Küçük, 'Gerçekten merak ediyorum: Siz niye böylesiniz? Niye Türkiye düşmanlarından, yurt dışına kaçıp başka ülkelerin istihbaratına saklanan ayak takımından medet umuyorsunuz? Niye FETÖ argümanlarına sarılıyorsunuz? Niye böylesiniz?' dedi. 

Küçük bunun yanı sıra muhalefetin, yeterki AK Parti gitsin, DEAŞ gibi bir terör örgütünden bile medet umabileceklerini kaleme aldı. Küçük, 'O noktaya kadar geldiler. Çünkü muhalefet pandemi şartlarında bile oylarını artıramadığı gibi geri gidiyorlar' dedi. 

İşte o yazı.. 

AK Parti 2002 Kasım'ında iktidara geldi. Eski Türkiye öyle berbat bir yerdi ki, insanlar illallah etmişti. 2003 Mart ayında Siirt seçimleriyle birlikte Erdoğan Başbakan olunca Türkiye uçuşa geçti.
Türkiye’nin son 19 senede ne kadar ve nasıl büyüdüğü ortada. Rakamlar gerçekleri ortaya koyuyor. O yüzden her seçimde yendi. Yüzde 40 aldığında, “Aa, oyu düştü, gidici galiba” dediler. Ama AK Parti’nin aldığı oyun en kötüsünü bile alamadılar.
Peki muhalefet ne yaptı, bakalım. Legal, demokratik yollarla muhalefet yapmak yerine başka yollara tevessül ettiler.
Mesela 2003-04’te Millî Güvenlik Kurulu’nda bazı askerler başörtüsüyle uğraşıyordu. 2007’de Erdoğan’ı seçimle indiremeyeceklerini anlayınca e-Muhtıra'ya sarıldılar. O dönemki CHP yöneticilerinin açılmaları ve beyanları ortadadır. Bir hukuk garabeti olan 367 kararına bel bağladılar!..
2007 seçimlerini AK Parti rahat kazanınca bu sefer 2008 Mart’ta kapatma davası açtılar. “Ankara’da hâkimler var” diye ortalığı inletiyorlardı. Yani ne kadar demokrasi dışı unsur varsa hepsine sarıldılar.

Yazının devamı için tıklayın... 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar