GÜNDEM

Cem Küçük'ten komplo teorilerine karşı önemli uyarı!

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Koronavirüs konusunda sürekli komplo teorileri üretkenlere karşı uyardı.

Cem Küçük'ten komplo teorilerine karşı önemli uyarı!

Cem Küçük, komplo teorileri ile kafa bozmak yerine yetkili makamların açıklamalarına itibar edilmesi çağrısında bulundu. 

Komplo teorileri yüzünden milletin kafayı yiyecek seviyeye geldiğini belirten Küçük, şunları söyledi:

Komplo teorisini üretenler bulaşıcı hastalıkları da böyle yorumluyor... Olaya bilimsel bakmayınca masabaşında her şeye cevap bulunuyor. Aynı şey koronavirüs için geçerli. Bizde de, dünyada da birileri “ben bunu tahmin etmiştim” diyor.

Edemezsin. Çağın, modernizmin kendine göre şartları var. Şu an nasıl koronavirüsle uğraşıyorsak belki 30-40 yıl sonra başka bir virüs ya da hastalıkla uğraşıyor olacağız. Gerçekler ortaya koyuyor ki, Wuhan’da doktorlar bu virüsün yeni bir tür olduğunu anladılar. Klasik grip, nezle gibi olmadığını fark ettiler. John Hopkins Üniversitesi’nden doktorlar, bilim adamları harıl harıl virüsü çözmeye çalışıyorlar. Dünyanın her yerinde bilim adamları 24 saat koronavirüsle yatıp kalkıyorlar.

Sonra biri çıkacak, “Ben bunu tahmin etmiştim” diyecek. Hadi diyelim gizli örgütler oturdu planladı. Yahu sen bunu nereden öğrendin? Bu adamlar bu kadar güçlüyse sen bunu öğrenebilir misin? Bir de yabancıların ne yaptığını öğrenmen için dil bilmen lazım. Dünya meselelerini yorumlamak için dil bilmek şart değil ama perspektif açısından size katkısı olur. Adamlar hem gizli toplantı yapacak hem de sen bunu tek kelime dil bilmeden öğreneceksin. Koronavirüs çok ciddi bir virüs. Yaşlılara karşı hiç acıması yok! Dünyanın her yerinde örneklerini görüyoruz. Bilim insanları aşısını bulsun diye bekliyoruz, çünkü başka çaremiz yok. Virüsler laboratuvar ortamında geliştirilip başka ülkelere salınacak bir konu değil. Eğer öyle olsa bu, savaş sebebidir. Amerika’nın bu durumda Çin’e savaş açması lazım. Trump’ın “Çin Virüsü” demesinin sebebi tamamen seçime dönük bir çalışma. Ayrıca yaptığı açık ırkçılık ama bunun alıcısı olduğunu biliyor Trump. Sürekli buna vurgu yapıyor.

Yazının tamamı için tıklayın 

Yorumlar