MEDYA KÖŞESİ

Cem Küçük'ten CHP'ye CNN Türk, AK Parti'ye Habertürk uyarısı

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, CHP'nin CNN Türk'ü boykot etmesine karşı da AK Partililerin sosyal medyada Habertürk ile ilgili karşılık verilmesi söylemine karşı da uyarıda bulundu. Küçük, ''herkes her yerde çıksın'' dedi.

CHP'nin CNN Türk boykotunun yankıları sürüyor. Birçok ismin gündemine aldığı konuyu ele alan Cem Küçük, CNN Türk'ün CHP'liler için faydalanabilecekleri bir alan olduğunu belirtti.

Boykot kararından dönülmesi gerektiğini ifade eden Cem Küçük, ''Bence CHP kararını gözden geçirmeli ve CNN Türk protestosundan vazgeçmeli. AK Partili siyasiler de Habertürk’ü protesto etmemeli ve oraya çıkmalı'' dedi.

İşte Cem Küçük'ün yazısı:

Amerika’da Trump’ın anaakım medyayla sorunu biliniyor. Trump her yerde her zaman “yalan haber medyası” diyerek medyaya tavrını gösteriyor. Son azledilme sürecinde bile CNN, Newyork Times, CBS gibi büyük medya kuruluşları Trump’a var güçleriyle saldırdılar.
Dünyada ve Amerika’da bu kadar sorun varken anaakım medyanın sadece Trump’la uğraşması medya ahlakıyla da bağdaşmıyor. Zaten Amerika’da Trump’ın seçilmesinin temel sebebi de medyanın belli konularda Amerikan halkına sürekli yalan söylemesiydi. Trump neredeyse sıfır medya gücüyle 2016 seçimini kazandı.
Şimdi 2020 seçimlerine gidiyor ve bu seçimde de favori. Trump’ın medyayla kavga etmesi en büyük gücü. Çünkü halk medyanın Trump’a karşı acımasız olduğunu düşünüyor. Anaakım medya da Demokrat adaylara desteklerini açıkça belli ediyor. Sonra tarafsızız diyorlar ama kimse yemiyor tabii!..
Trump’ın medyayla kavgasının medyaya tek faydası reytingleri arttırması. Anaakımın destekçileri de Trump’tan dolayı kanalları daha çok izliyor, gazeteleri daha çok satın alıyor. Ama bu durum halkın genel eğilimlerinde bir değişime sebep olmuyor.
CHP’nin CNN Türk’ü protesto etmesi bu açıdan mantıksız. CNN Türk, Doğan Medyası’ndan Demirören ailesine geçti. Demirörenlerin hükûmete yakın olduğunu biliyoruz. Zaten bu el değiştirmeden sonra başta Hürriyet olmak üzere gazetelerin tirajları düştü, CNN Türk’ün izlenmesi azaldı. Bunlar normal.

Yazının tamamı için tıklayın...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar