GÜNDEM

Cem Küçük’ten AK Partili isimlere ‘ekran’ önerisi ‘Önce sıkıntı olduğunu kabul etmeli…’

Ekonomideki kötü gidişatı bir süredir sıkça dile getiren Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bu defa AK Parti'nin ekonomi kurmaylarını ekranlara çıkmaya davet etti.

Cem Küçük’ten AK Partili isimlere ‘ekran’ önerisi ‘Önce sıkıntı olduğunu kabul etmeli…’

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndaki yetkililerden aldığı bilgiyi bugünkü köşesinden paylaştı. Küçük, aldığı bilgiye göre 'nisan ve mayıs' aylarında ekonomide iyiye gidişin başlayacağını söyledi. “AK Parti’nin ekonomi kurmayları bu yeni durumu halka çok iyi anlatmalı. Ekranlara çıkmalı...” diyen Küçük, devamında şu ifadeleri kullandı: “Yapacakları şey çok basit: Önce ekonomide sıkıntı olduğunu kabul etmeli. Yüksek fiyatlar var ama ne zaman düşeceğini de söyleyin. Güven verin. Televizyona çıkıp her konuyu konuşup ekonomiden bahsetmeyince olmaz.”

Vatandaşların ne olursa olsun AK Parti'ye oy vermekten vazgeçmeyeceğini de ileri süren Cem Küçük’ün ‘AK Parti’nin ekonomi kurmayları, ekrana çıkın!’ başlıklı bugünkü yazısı şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide yeni bir dönemi işaret etti. Faizleri düşürüp piyasayı canlandırmak birinci hedef. Yaz gelince turist gelmesiyle de döviz açısından rahatlama olacaktır deniyor...

Benim birkaç hafta önce konuştuğum Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndaki yetkililer de nisan ve mayıs aylarında iyileşme başlayacak diyor. Bu program işe yarayacak mı göreceğiz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan enflasyon inecek diye iddialı açıklamalarda bulundu. Zaten yaramazsa 2023 seçimlerinin ne kadar zor geçeceğini tahmin etmek için "kahin" olmaya gerek yok!

Keşke Sayın Erdoğan bu paketi 2019 seçimlerinden sonra açıklasaydı. Burada başka bir durum daha var. AK Parti’nin ekonomi kurmayları bu yeni durumu halka çok iyi anlatmalı. Ekranlara çıkmalı...

Yapacakları şey çok basit: Önce ekonomide sıkıntı olduğunu kabul etmeli. Yüksek fiyatlar var ama ne zaman düşeceğini de söyleyin. Güven verin. Televizyona çıkıp her konuyu konuşup ekonomiden bahsetmeyince olmaz.

Merak etmeyin, millet 20 yıldır AK Parti ve Erdoğan’a oy veriyor. Gene verir. Yeter ki çıkıp sorunları ve çözümleri konuşun.

Hiçbir ankette CHP’nin oyu bir gıdım artmıyor. Yani AK Parti’den şikâyet edenler blok olarak başka partiye geçmiyor. Millet sokakta ve ekranlarda AK Parti’nin temsilcilerini görmek istiyor.”

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 3 yorum