GÜNCEL

Cem Küçük: İçlerindeki darbe özlemi bitmiyor!

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bildiri yayınlayan 104 amirali hedefe koydu. Küçük, 'Emekli olan emeklidir. Ama adamlar hâlâ kendilerini ülkenin üzerinde görüyorlar. Her şeye hakları olduklarını düşünüyorlar. Darbe özlemleri hiç geçmiyor. İçlerinde ukde kalmış' diyerek ateş püskürdü.

Cem Küçük: İçlerindeki darbe özlemi bitmiyor!

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük bugünkü köşesinde bildiri yayınlayarak darbe tehditinde bulunan  104 amirale ateş püskürdü. Küçük, 'Emekli olan emeklidir. Ama adamlar hâlâ kendilerini ülkenin üzerinde görüyorlar. Her şeye hakları olduklarını düşünüyorlar. Darbe özlemleri hiç geçmiyor. İçlerinde ukde kalmış. Bir de diyorlar ki: Biz hükûmetin seçimle gitmesini istiyoruz… Siz niye hükûmete bu kadar muhalifsiniz? Siz askersiniz, siyaset sizin işiniz mi? Niye her siyasi konuda görüş belirtmek istiyorsunuz?' diyerek sert çıktı. 

İşte o yazı... 

Cumartesi gecesinden beri herkes bana soruyor: “Nasıl oluyor da bu 104 emekli amiral hâlâ darbe peşindeler?” Onlara şunu diyorum: Bu adamların genlerinde darbe merakı var…
Çünkü millete inanmıyorlar. Seçime, sandığa güvenleri yok. Pandemi şartları olmasına rağmen Cumhur İttifakı’nı yenemediklerini görüyorlar. CHP’nin de seçimlerde AK Parti’yi yenemeyeceğini düşünüyorlar. CHP’ye yakın anket şirketlerinde bile AK Parti yüzde 37-38 çıkıyor. 
O muhtırada şöyle bir bölüm var: “... Bu gerekçelerle, TSK ve Deniz Kuvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış, Atatürk'ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz. Aksi hâlde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir.”
Bu cümle direkt darbe tehdididir. TSK ya da Deniz Kuvvetlerinin değerlerin dışına çıktığına siz mi karar veriyorsunuz? 104 emekli amiral kendisini hâlâ bu ülkenin sahibi sanıyor. Emekli olmuş ama hâlâ söz söyleme hakkı olduğunu düşünüyor. 

Yazının tamamı için tıklayın... 

Yorumlar 1 yorum