GÜNDEM

Cem Küçük emekli amiraller bildirisini hedefe koydu: Amiraller batmıştır!

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, emekli amiraller bildirisinin ardından ateş püskürdü. Küçük, bu hadsiz bildiriye karşı birçok kişinin dik durduğunu fakat şüphesiz en kuvvetli duruşun MHP lideri Devlet bahçeli olduğunu belirtti.

Cem Küçük emekli amiraller bildirisini hedefe koydu: Amiraller batmıştır!

103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik bildiriye her kesimden tepki yağmaya devam ediyor. Konuyu köşesine taşıyan yazarlardan biri de Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük oldu. Küçük, o bildiriye ateş püskürdü. Cem Küçük, bu hadsiz bildiriye karşı birçok kişinin dik durduğunu fakat şüphesiz en kuvvetli duruşun MHP lideri Devlet bahçeli olduğunu belirtti. 

İşte o yazı... 

Bizim çocukluğumuzda bir oyun vardı. Mahallede çocuklar oturur hep beraber bu oyunu oynardık. O oyunun adı “Amiral Battı” idi... İşte dün Türkiye’de yaşanan olay tam anlamıyla bana bu oyunu hatırlattı. 103 emekli amiral birden anayasal haddini aşarak sivil hükûmete resmen muhtıra verdiler. Yasaları çiğnediler. 
Dahası çok sayıda emekli general ve subay da bu anayasa ihlaline destek verdi. Dün bu haddini bilmeyen amiraller karşısında birçok kişi dik durdu ama tartışmasız en kuvvetli duruş MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye aitti. Aynen Devlet Bey’in dediği gibi bu amirallerin rütbeleri derhâl sökülmelidir. Er rütbesine indirilmeleri gerekir. Emekli maaşları iptal edilmeli ve özlük hakları ellerinden alınmalıdır.
Bu amirallerle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Kesinlikle gözaltı yapılmalıdır. Bu amiraller yargılanmalıdır. Kimlerle nasıl bağlantısı var hepsi ortaya çıkmalıdır. 
103 emekli amiralin hepsi lüks lojmanlarda devletin parasıyla ekmek elden su gölden yaşıyorlar. Altlarında devletin tahsis ettiği lüks araba. Mehmetçiklerimiz bunlara şoförlük yapıyor. Fenerbahçe Orduevi gibi yerlerde oturup darbe planları yapıyorlar. O yüzden Sayın Bahçeli’nin dediği gibi rütbeleri sökülmelidir. Bu çok ciddi bir tehdit ülkemiz için. Bakınız bu bildiri öyle içeriğindeki gibi Montrö olayıyla ilgili değildir! 

Yazının tamamı için tıklayın... 

Yorumlar 1 yorum