GÜNDEM

Cem Küçük: CHP, HDP ile ilişkilerini netleştirmek zorunda!

Türkiye yazarı Cem Küçük, CHP'ye HDP ile ilişkilerini netleştirmek zorunda olduğunu belirtip ''CHP, HDP’yi kınamak için ne bekliyor? Daha ne olması lazım ki bir şeyler söylesinler? diyerek tepki gösterdi.

Cem Küçük: CHP, HDP ile ilişkilerini netleştirmek zorunda!

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, bugün kaleme aldığı yazısında CHP'ye çok sert eleştirilerde bulundu. Küçük, CHP'ye HDP ile olan ilişkisini netleştirmesi gerektiğini hatırlatarak, 'CHP, HDP’yi kınamak için ne bekliyor? Daha ne olması lazım ki bir şeyler söylesinler?' diyerek çıkıştı. 

Cem Küçük, ''CHP’ye ortaklık yaptınız denildiğinde kabul etmiyor ya da dudağının ucuyla söylüyorlar. Ama ortaklık yaptılar! Zaten CHP-İyi Parti oyu yüzde 35-36 ediyor. HDP olmasa yerel seçimlerde büyükşehirlerde bu başarıyı elde etmeleri zordu. Bunların hepsi bilinen gerçekler.'' verdi veriştirdi. 

İşte o yazı... 

HDP’li Pervin Buldan 22 Şubat 2020’de aynen şunları söyledi: “Biz hep ittifakların şeffaf olması gerektiğini savunduk ama ittifak yaptıklarımız buna sıcak bakmadılar. En azından İstanbul seçimlerini kazanmak adına bu seferliğine kabul ettik ama bundan sonraki süreç açısından bu tür şeylerin olmaması gerektiğini söylüyoruz.”

Açıklama çok net. 2019 yerel seçimlerinde HDP ittifak yaptık diyor. İttifak yaptıklarımız şeffaf olmasını kabul etmediler ama bundan sonra şeffaf olacak, diye olayı netleştirdi.CHP’ye ortaklık yaptınız denildiğinde kabul etmiyor ya da dudağının ucuyla söylüyorlar. Ama ortaklık yaptılar! Zaten CHP-İyi Parti oyu yüzde 35-36 ediyor. HDP olmasa yerel seçimlerde büyükşehirlerde bu başarıyı elde etmeleri zordu. Bunların hepsi bilinen gerçekler.

Yazının devamı için tıklayın... 

Yorumlar 1 yorum