MEDYA KÖŞESİ

Cem Küçük: Avrupa'daki FETÖ'cülerin yedikleri her halt biliniyor

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bugünkü yazısında Avrupa'da özellikle Danimarka'da yaşanan FETÖ'cüleri köşesine taşıdı.

Cem Küçük: Avrupa'daki FETÖ'cülerin yedikleri her halt biliniyor

Danimarka'da FETÖ'cülerle ilgili işleri yapan 3 kilit isme dikkat çeken Cem Küçük, "FETÖ'cüler Avrupa'da saklandıklarını düşünüyorlar ama yedikleri her halt biliniyor." ifadesini kullandı. 

TR724.com sitesinde futbol ve spor yazıları yazan Hasan Cücük için "Kopenhag'da Türk Millî Takımı eski teknik direktörlerinden Sepp Piontek'le yakın ilişki içerisinde. Danimarka'ya gelen FETÖ'cüleri o organize ediyor. Ev bulma, işe girme gibi konularda her şeyi yapan o" diyen Cem Küçük, Selim Yumuk ve Nail Ad'la ilgili de detaylı bilgiler verdi. 

İŞTE CEM KÜÇÜK'ÜN O YAZISI


Geçen hafta dört günümü, elektrik işleri yapan arkadaşım Mustafa Albayrak'la Danimarka ve İsveç'te geçirdim. Kuzey Avrupa'daki bu iki şehir düzenliliği ve kanunların sıkı uygulanmasıyla biliniyor. Baltık Denizi'nin kenarındaki Kopenhag dünyanın en pahalı şehirlerinden biri.


Lego'nun merkezi olan ve diyabet hastalarının kullandığı kalemi geliştiren Novo Nordisk gibi dünya çapında markaları olan Danimarka gerçekten detaylı incelenmesi gereken ülkelerden birisi. 5 milyon nüfusuna rağmen birçok marka çıkaran Kuzey'in bu soğuk ülkesi aynı zamanda göçmenlere de ev sahipliği yapıyor. Kopenhag sokaklarında Faslı, Lübnanlı, Pakistanlı ve tabii ki Türk binlerce göçmen Danimarka ekonomisine katkı sağlıyor. Vikinglerin torunları olan Danimarka ne yazık ki ırkçılığıyla da meşhur.

Ancak herkese karşı ırkçı değiller. FETÖ'cüler de buralarda cirit atıyor. Danimarka genelinde 1000, başkent Kopenhag'da ise 500 civarında FETÖ'cü yaşıyor. Türkiye'den kaçıp gelenler, Asya ve Afrika'daki inlerinde saklanıp "Türk devleti bizi enseler" diye soluğu Kuzey Avrupa ülkelerinde alanlar var. Bir de Kopenhag'a zamanında ailesi çalışmaya gelmiş ve orada doğmuş FETÖ'cüler var.
Bunların başında Hasan Cücük geliyor. Azılı bir FETÖ militanı olan bu şahıs Türkiye'de yargıyla da çok alakadardı. 15 Mayıs 2016'da, yani darbeden iki ay önce o zamanki adıyla HSYK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz'ı Twitter üzerinden tehdit etmişti. TR724.com sitesinde futbol ve spor yazılarıyla kendisini kamufle eden Hasan Cücük Kopenhag'da Türk Millî Takımı eski teknik direktörlerinden Sepp Piontek'le yakın ilişki içerisinde. Danimarka'ya gelen FETÖ'cüleri o organize ediyor. Ev bulma, işe girme gibi konularda her şeyi yapan o.

FETÖ'nün Kopenhag imamı ise Selim Yumuk. "Hocam Fetullah Gülen benden isterse, anne babamı bile vururum" diyen Selim Yumuk ise Türkiye'deki FETÖ'cülere yardım işiyle uğraşıyor. Danimarka'da vatan sevdalısı Türklerin aklını karıştırmak da isteyen bu şahıs Avrupa'daki en tehlikeli FETÖ'cülerden biri olarak biliniyor.

Danimarka'daki hayati öneme sahip en gizli kalmış ve hakkında çok az şey bilinen FETÖ'cü ise "Nail Ad." Danimarka'da yaşayan FETÖ'cülerin bile çok azının ismini duyduğu "Nail Ad" çok karmaşık ilişkileri olan biri. Alman plakalı bir araçla Danimarka'da gezen bu FETÖ'cü bizde de meşhur bir kafe/restoran zincirinin Kopenhag'daki 4 ortağından biri. Tabii ki resmî olarak değil. Günün bir kısmını o kafe/restoranda geçiren Nail Ad geçmişte Danimarka'da organize edilen "Anadolu Kültür Günleri"ni organize eden FETÖ'cü. Türkiye'den birçok sanatçı, şarkıcı ve ünlüyü Kopenhag'da ağırlamış.

Bir zamanlar Danimarka Türkiye İşadamları Derneği (DATİAD) başkanlığı da yapmış Nail Ad en kapalı kutu FETÖ'cülerden. Avrupa'daki FETÖ'nün para trafiğini yönetenlerden biri. Bir ayağı Almanya'da. FETÖ'cüler Avrupa'da saklandıklarını düşünüyorlar ama yedikleri her halt biliniyor.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar