GÜNDEM

Cem Küçük: AK Parti, medyasına acil el atmalı

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Berat Albayrak'ın istifa ettiği gecr medyanın durumunu işaret etti ve 'AK Parti'nin medyasına acil el atması lazım' dedi.

Cem Küçük: AK Parti, medyasına acil el atmalı

Berat Albayrak'ın istifa ettiği gece istifa kadar medya da konuşuldu tartışıldı. TV kanallarının haberi vermemesi ve ertesi sabah birçok gazetede haberin yer almaması medyanın içler acısı durumunu ortaya serdi. 

Bunun yanında dijital medya ise bir kez daha gücünü ve etkisini gösterdi. 

Konuyu yazan Cem Küçük, o gece kötü sınav veren medya kurumlarını ve gazetecileri eleştirdi, iyi sınav verenleri de tebrik etti. 

Küçük AK Parti'ye de çağrıda bulunarak 'medyasına acil el atması lazım' dedi. 

İşte o yazı:

Pazar gecesi Berat Albayrak görevinden istifa etti. Hastane odasında olduğum hâlde telim hiç susmadı. Görüş isteyenler, süreci soranlar, ne olacak diyenler hiç bitmedi. Bazılarına kısa kısa yazılı cevap verdim. Ama konuşacak hâlde değildim. Bir kere Berat Bey'in istifa haberinin girilmemesi skandal ötesi bir durum. Yahu iddia diye verirsin. “Sorduk” dersin. Yanlış çıkarsa “iddia yanlış” dersin. Berat Bey'e yakın gazetecilerin sosyal medyada bile dalga oluşturamamaları ve Berat Bey'i yeterince savunmamaları tuhaf. Hâlbuki insan sevdiği kişiyi tam bu durumlarda ölümüne savunur. Aynen Sadık Albayrak abinin dediği gibi. Türkiye gazetesi ertesi gün haberi gören ilk gazete oldu. Tebrik ediyorum. Bir de Habertürk konuyu haberleştirdi, Fatih Altaylı programında değindi. Onları da tebrik ediyorum. Diğer kanallar dut yemiş bülbül gibiydi. Bu arada Hürriyet ve CNNTürk’ün beyin ölümleri bu haberi görmeyerek kesinleşti. İddia olarak bile veremediler. Hâlbuki korkmaya ne gerek var. Gazetecilik yürek işidir. Ha, Abdülkadir Selvi’ye de söyleyin, kabine nihayet değişti. Gerçi hiçbir tahmini tutmuyor ama bakarsınız haftaya geniş bir kabine değişikliği var diye yazar. Ayrıca AK Parti’nin, kendi medyasına acil el atması lazım.

Yazının tamamı için tıklayın 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar