GÜNDEM

Cansu Dere'den Mehmet Akif Alakurt sorusuna şaşırtan cevap!

Bir döneme damga vuran Sıla dizisinde başrolleri paylaştığı oyuncu Mehmet Akif Alakurt'un Türk kadınlarına hakaret eden paylaşımlarıyla ilgili konuşan Cansu Dere, "Onunla o dönemde bile konuşmuyordum" dedi.

Cansu Dere'den Mehmet Akif Alakurt sorusuna şaşırtan cevap!

Bir süredir ekranlardan uzak olan oyuncu Cansu Dere, önceki gün Etiler'de objektiflere takıldı.

Yeni dizinin müjdesini veren Cansu Dere "Önümüzdeki sene ekrana dönüyorum. Projelerden daha çok senaryoyla ilgileniyorum. Bana bir senaryo geliyor, işin kişisel platform mu yoksa kanal mı olacağına ben karar vermiyorum. Bu yüzden ekranda ya da internette olmak benim için fark etmiyor. Hepsi olur. Önemli olan hikaye..." dedi.

'YORUM YOK'

Oyuncu eski rol arkadaşı Mehmet Akif Alakurt'un Türk kadını hakkındaki tepki çeken açıklaması hatırlatılınca ise şunları söyledi.

"Ben o dönem bile kendisiyle konuşmuyordum. O yüzden yorum yapmayayım"
Mehmet Akif Alakurt'un tepki çeken açıklaması ise şöyleydi:

“Çıkarlarını elde edene kadar mükemmeli oynayan, her fikrini onaylayan ve hep ‘Ben de öyle düşünüyorum’ diyen, zamanla esas olan çirkin yüzünü gösteren kadına Türk kadını denir. Yolun başında olanlar kulağınıza küpe edin. Ciğerlerini bilirim.”

Bu sözler haliyle büyük tepki çekmişti. Kanal D’deki ‘Yüzleşme’de ‘Songül’ü canlandıran Zeynep Eronat da 2006-2008’de ‘Sıla’da birlikte oynadığı Mehmet Akif Alakurt’u geçen hafta topa tutmuştu.

Zeynep Eronat şöyle konuşmuştu:

“Zamanında bizim dizide rol alırken de kendisini kadınlardan üstün görüyordu. Egosu tavan yapmıştı. Kostümcü kızcağızı gömleği ütülü değil ve ayakkabısı tozlu diye darbetmişti. Onun yüzünden ekip değişmişti. Kadınlardan gördüğü ilgiyi ve şöhreti kaldıramadı.

Bana karşı bir kez bir şey yapmaya kalktı, ağzının payını aldı. Boş başaklar dik, içi dolu başaklar eğik durur. Ben Mehmet Akif’i boş başağa benzetiyorum.”

'Sıla' ve 'Adanalı' gibi çok izlenen dizilerin başrol oyuncusu olan Mehmet Akif Alakurt, Fatih Sultan Mehmet'i canlandırdığı 'Fatih' dizisinin ekran ömrü kısa sürünce morali bozulmuş, sette olay çıkardığı haberleriyle gündeme gelmişti.

Yorumlar