GÜNDEM

Büyük kapışmada komedyenler ittifakı! Cem Yılmaz'a destek verdiler

Mars Cinema Group Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acar'ın Cengiz Semercioğlu'na verdiği röportajdaki, "Cem Yılmaz olmazsa başka Cem Yılmaz'lar çıkar" sözleri büyük tepki çekti.

Büyük kapışmada komedyenler ittifakı! Cem Yılmaz'a destek verdiler

Ünlü oyuncu ve senarist Cem Yılmaz, yapımcılar tarafından boykot edilen Mars Cinema Grubu'na çok sert tepki gösterdi.

Son projesi Karakomik Filmler ile gündeme gelen Cem Yılmaz, sinemacılar tarafından boykot edilen Mars Cinema'nın Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acar'ın kendisi hakkında kullandığı ifadelere sert tepki gösterdi.

Aslı Irmak Acar, Hürriyet'ten Cengiz Semercioğlu ile yaptığı röportajda Acar, "Cem Yılmaz olmazsa, başka Cem Yılmaz'lar çıkar" ifadelerini kullanmıştı.

Cem Yılmaz'dan sert yanıt!

Aslı Irmak Acar'ın bu ifadelerine kişisel Twitter hesabından sert yanıt veren Yılmaz, şunları yazdı:

"Hayatımda ilk defa gördüğüm bu hanım yeni Cem Yılmaz’lar çıkaracakmış !Yavaş çıkarsın.Hanımefendi hadi bırak Cem Yılmaz çıkarmayı da tüm Türkiye de sinema biletini 15 lira yapmayı teklif ediyorum 40 liraya bilet satmak yok varmısın ? Yoksun tabi...İyi çıkarmalar Cengizi geçiyorum

Bu cüretkar insanlar gözönünde olan kişileri kullanıp dümenini döndürmek istiyorsa yanlış adres ! Ben filmimi 10 lira kardeşler mısır da bedava der yine gösteririm ! Bunu cümle alem duysun Cem Yılmaz çıkaracak mış mış mış ! Cem Yılmaz çıkardı haberin yok....terbiyesiz

Ey ahali ! Bana , filmdeki artiste paraları götürdünüzden başka eleştrisi olmayanlara dahil soruyorum, Sinema bileti kaç lira? ben filmimi kaç liraya seyircime satıyorum ki bu hanım neyin üzerinden kime kıyak yapıyor ? Ve utanmadan halkçılık satıyo ! Yap çabuk bileti 15 lira !

Benden bu kadar ! Teşekkürler...şimdi mikrofon sende."

BİR DESTEK DE ŞAHAN GÖKBAKAR'DAN GELDİ

 Şahan Gökbakar da esprili paylaşımıyla Cem Yılmaz'a destek verdi.Instagram hesabından Cem Yılmaz'a destek veren komedyen Şahan Gökbakar, "Kore'den ucağa bindirmişler geliyormuş... Yeni Cem Yılmaz çıkartması... Mısır sever bir hanim ile Cengiz'in boş salonda kova kova mısır yeyip sohbet etmeleri manidar olmuş! Zira bu gidişle yeni Cemler, yeni Yılmazlar çıkana kadar anca boş salonlarda sadece mısır yenip sohbet edilecek gibi duruyor..." ifadelerini kullandı.

NELER OLDU?

Yılmaz Erdoğan, bu hafta vizyona girmesi planlanan ve merakla beklenen filmi “Organize İşler 2: Sazan Sarmalı” için bir anda erteleme kararı almıştı. Bu ani kararın arkasında yapımcılar ile Türkiye'nin en büyük sinema salonu zinciri Mars Cinema Group'un arasındaki 'promosyonlu biletler' anlaşmalığının yattığı öğrenilmişti. Film yapımcıları haklarının verilmemesinden ve bilet fiyatlarının mısır-meşrubat promosyonlarıyla sürekli yükseltilmesinden ancak bundan pay alamamalarından şikâyet ediyor.

Filmi için erteleme kararı alan Yılmaz Erdoğan, dağıtım şirketleriyle yaşanan gerilimle ilgili, "Biz kararlıyız, Türk sinemasını bir şekilde kurtarmak zorundayız. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bir mutabakat metni hazırladık, film dağıtım ve sinema işletmeleri ile toplantılar yapıyoruz" açıklamasında bulunmuştu.
Cem Yılmaz konuya dair, “Emek verdiğimiz filmlerin en adaletli şekilde seyircisiyle buluşacağı günü bekliyorum. Film bizim, film sizin. Mısır’a değil filme bilet alan milyonlarca seyircimize sorumluluğumdur” ifadelerini kullanırken; Şahan Gökbakar ise şunları söylemişti:

"Evvelki günlerde ve özellikle bugün yapımcılar ve sinema işletmeleri arasında anlaşmazlıklar olduğu ve yapımcıların filmlerini çıkmama kararı aldığı yönünde haberler basında geniş yer almıştır. Bu haberlerde şirketimiz Çamaşırhane Film, Şahan Gökbakar ve 2019 yılında vizyona girmesi planlanan Recep İvedik 6 filmiyle ilgili çeşitli yorum ve ifadeler bulunmaktadır. Tüm sinema işletmeleri ve şirketimiz arasında devam eden müzakere süreçleri henüz sonuçlanmadığı için şirketimiz tarafından alınmış kesinleşen bir karar bulunmamaktadır."

Mars Group ise, "Yapımcıların bilet parasından istediği pay artışı 12.5 liralara kadar yükseliyor. Bu noktada en ucuz sinema biletinin ücreti 30 TL'leri bulmak zorunda kalacak" savunmasını yapmıştı.

“CEM YILMAZ OLMAZSA BAŞKA CEM YILMAZLAR ÇIKAR"

Mars Grubu Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acar, Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na dağıtım şirketleriyle yönetmenler arasında yaşanan tartışmaya ilişkin olarak konuştu. Acar, röportajının bir kısmında “Cem Yılmaz olmazsa başka Cem Yılmazlar çıkar, onlar film çekmezse çekeni bulacağız” ifadesini kullandı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar