GÜNCEL

Burhanettin Duran: CHP, terörle mücadele ve ikili söylem

Sabah gazetesi yazarı Burhanettin Duran, "CHP, terörle mücadele ve ikili söylem" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteciler.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Burhanettin Duran'ın yazısı:

Üç gün önce Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde terör örgütü PKK'nın saldırısıyla 12 şehit verdik. Şehitlerimizin ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun. DEM Parti'nin yanı sıra CHP'nin de Meclis'te grubu olan partilerin terörü kınayan ortak bildirisine imza atmaması tepki çekti. AK Parti, MHP, İyi Parti ve hatta bazı CHP'lilerden tepki görmesi üzerine Genel Başkan Özel, partisi adına başka bir bildiri yayımladı.
Özel, ortak bildiriyi imzalamamayı "iktidarın peşine takılmama" gerekçesiyle savundu ve ekledi: "Bildiri imzalamakla şehitler geri gelmiyor." Yine, başka bir CHP'li de partisinin kararını "Ne CHP ne DEM ne AKP ne de bir başka parti bu hassas konuda iradesini ortaklaştırmak zorunda" argümanıyla savundu.

***

Bu argümanlar CHP'nin söylemini güçlendirmiyor, aksine çürütüyor. Terörle mücadelede en önemli husus siyaset kurumunun "iradesini ortaklaştırmasıdır". Tekil açıklamalardan ziyade ortak açıklama yapılmasıdır. Pekâlâ önce ortak bildiriyi imzalayıp sonra...

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar