KİTAPLIK

Bünyamin Aygün IŞİD'in esiri olduğu günleri yazdı

Milliyet gazetesi foto muhabiri Bünyamin Aygün, haber için defalarca girip çıktığı Suriye'de, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından esir alındı.

Bünyamin Aygün IŞİD'in esiri olduğu günleri yazdı
"Haber peşinde koşarken tarihe tanıklık etmek" her gazetecinin istediği ama sadece bir kısmına kısmet olan bir şanstır.

Milliyet gazetesi foto muhabiri Bünyamin Aygün, haber için defalarca girip çıktığı Suriye'de, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından esir alındı.  40 gün boyunca esaret altında kalan Aygün, filmlere konu olabilecek bir operasyonla kurtarıldı.

DenemeIŞİD nedir, IŞİD'liler kimlerdir, nasıl örgütleniyorlar, nasıl yaşıyorlar, neye inanıyorlar gibi pek çok sorunun cevabını bizzat muhataplarından dinledi. Her biri manşetlik pek çok olaya tanık oldu.

Aygün'ü bir an önce öldürmek isteyen örgüt elemanları da oldu, koruyucu kanatlarının altına alan da…... Bugüne kadar IŞİD'in elinden kurtulan pek çok isim sustu, yaşadıkları hakkında konuşmamayı tercih etti. Ancak Bünyamin Aygün, kâbus gibi geçen günlerini bir gazeteci gözüyle anlattı…

IŞİD'in Elinde 40 Gün, isimli ve Doğan Kitap etiketiyle piyasaya çıkan kitap hem bir tanıklık hem de Suriye topraklarını kana bulayan iç savaşa objektif bir bakış.
ÇOK OKUNANLAR