GÜNDEM

Bu sözler kavga çıkartır! Ahmet Taşgetiren'den İbrahim Karagül'e çok sert yanıt

Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül'ün “ABD Türkiye’ye müdahale etsin” bile diyebilirler. Mesela Ahmet Taşgetiren’in böyle bir yazı yazabileceğini düşünmüyor değilim." sözlerine "Alçalma sınırının dibi yok." diyerek cevap veren Ahmet Taşgetiren gerisini de getirdi.

Bu sözler kavga çıkartır! Ahmet Taşgetiren'den İbrahim Karagül'e çok sert yanıt

Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, Abdullah Gül'ün açıklamaları, darbe tartışmaları, RAND raporu konularına yer verdiği yazısını "Kimlerin sözü, tezi tekrarlanıyor? Kimlerin, hangi güçlerin ve çevrelerin niyetleri pazarlanıyor? Sormazlar mı? Bunca zorlukları yaşamış bir ülke bunu anlamaz mı? Biz bu oyunu göremeyecek kadar kör müyüz? Büyük ölçekli Türkiye’ye hazır olun. Alışın bence. 20. Yüzyıl’dan çıkın bence. Gün gelir bu çevreler, “ABD Türkiye’ye müdahale etsin” bile diyebilirler. Bunu açık açık yapabilirler? Mesela Ahmet Taşgetiren’in böyle bir yazı yazabileceğini düşünmüyor değilim." sözleri ile noktalamıştı.

Ahmet Taşgetiren de bugünkü yazısında Karagül'e çok sert sözlerle yanıt verdi ve "Karagül bil ki, senin eline kalem vermek bir meczubun eline silah vermekten farksız. Sana üstelik gazete teslim edilmiş. Yazık. Anlaşılıyor ki alçalma sınırının dibi yok." dedi.

Ahmet Taşgetiren'in yazısından ilgili bölüm:

MEDYANIN BEKRİ MUSTAFA’SI:

Hani “Ahirette dünyanın ne durumda olduğunu sorarlarsa ‘Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam oldu de, anlarlar” demiş ya Bekri Mustafa… Şimdi bu sözün medyanın bir kesimi için tekrarlanma zamanı: “Bir yerlerde size Türkiye’de özellikle iktidara yakın medyanın halini soran olursa ‘Yola çıktığında ‘Türkiye’nin birikimi’ diye anılan Yeni Şafak’ı bir süredir İbrahim Karagül yönetiyor’ deyin yeter.” Karagül dünkü yazısının son cümlesinde ismimi vererek çamur kusmuş. Karagül’e yakışmış ama Yeni Şafak isminin bu özel vaka ile yürüdüğü yolun içimi acıttığını ifade etmeliyim. Karagül bil ki, senin eline kalem vermek bir meczubun eline silah vermekten farksız. Sana üstelik gazete teslim edilmiş. Yazık. Anlaşılıyor ki alçalma sınırının dibi yok.

Yorumlar