MEDYA KÖŞESİ

Bomba iddia! Olay TV kapanıyor

Cavit Çağlar'ın sahibi olduğu Olay TV'nin kapanacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Bomba iddia! Olay TV kapanıyor

HDP Grup Toplantısı'nın yayınlanması nedeniyle baskı gördüğü iddia edilen Olay TV'nin kapanacağı konuşuluyor.

Cavit Çağlar'ın "Bu yayın politikası beni aştı, ismimi de frekansımı da çekiyorum" dediği ileri sürüldü. 30 Kasım'da yeni ekiple yayın hayatına başlayan ve Çağlar'ın sahibi olduğu kanal yerine başka bir kanalla yola devam etme arayışının sürdüğü öğrenildi. T24'ün aktardığına göre Olay TV ile yolların ayrılması nedeniyle yeni kanal görüşmeleri yapılıyor.

Anlaşmanın sağlanması durumunda yeni logo ile yola devam edilecek. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cavit Çağlar'ı arayıp liste mi verdi? Independent Türkçe'de yer alan habere göre, bir diğer iddia ise, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kanalın patronu Cavit Çağlar'a bir isim listesi gönderdi ve yeniden yapılanma talep etti. Çağlar, bunun üzerine kanalı kapatma kararı aldı. Bağımsız milletvekili Ahmet Şık da iş insanı Cavit Çağlar'ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) eliyle şirketlerine el konulmakla tehdit edildiğini iddia etti.

Twitter hesabından paylaşım yapan Ahmet Şık, "Saray Rejimine rüştünü ispatlamış bazı Kanal 7 çalışanları, Saray görevlilerince televizyon kanalına yönetici (=kayyım) olarak atanmak istendi. Çağlar talepleri kabul etti ancak ortağı Hüseyin Köksal reddetti" diye yazdı. Hüseyin Köksal, Olay TV'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Trabzonlu iş insanı. 25 Aralık'ta kapanacağı belirtilen Olay TV'de çalışanlar ise gelişmeler karşısında tedirgin.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum