KİTAPLIK

Birand son yemekte AK Parti için ne dedi?

17 Ocak 2013 tarihinde aramızdan ayrılan usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın ölmeden 4 gün önce Can Paker'in evinde yediği yemeğin fotoğrafları ortaya çıktı.

Birand son yemekte AK Parti için ne dedi?
GAZETECİLER.COM - TESEV Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker'in hayatının anlatıldığı 'Bir Can Paker Kitabı-Geriye Bakmak Yok' adlı kitap çıktı. Gazeteci - Yazar Fatih Vural'ın 6 aylık bir çalışmayla hazırladığı kitapta Mehmet Ali Birand'ın Paker'in evinde son yediği yemek ile ilgili çarpıcı bilgiler yer aldı.

DenemeDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı yemekte Birand, Davutoğlu'nu dinledikten sonra "AK Parti ile ilgili ne çok şeyi yanlış biliyor muşum" diyor.

17 Ocak 2013 tarihinde aramızdan ayrılan usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın ölmeden 4 gün önce Can Paker'in evinde yediği yemeğin fotoğrafları ortaya çıktı.

TESEV Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker'in hayatının anlatıldığı kitabın albüm bölümünde yayınlanan fotoğraf Can Paker'in evinde çekilmiş. Fotoğrafta Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mehmet Ali Birand ve Can Paker görülüyor. Bakan Davutoğlu, Türkiye'nin dış politikası ve AK Parti ile konuların konuşulduğu yemekte ayrıca gazeteci Mehmet Barlas, oğlu Cemil Barlas eski TÜSİAD üyesi Cem Duna, gazeteci Ali Bayramoğlu da bulunuyor.

'İLAÇ VAKTİMİ GEÇİRDİM, GİTMEM LAZIM'

'Bir Can Paker Kitabı-Geriye Bakmak Yok' adlı kitapta o geceki yemeği Can Paker şöyle anlatıyor: "Son defa, cumartesi günü evimde Ahmet Davutoğlu'na verdiğim yemekte bir aradaydık. Davutoğlu'nun yanına oturdu, diğer gazeteci arkadaşlarımız entelektüel yorumlar yapıp Davutoğlu'na akıl verme yarışına girerken, o tamamen bilgi edinme, haber alma, işin perde arkasını öğrenmeye çalıştı. Üç-üç buçuk saat oturdu yanında. Sonunda da 'İlaç vaktimi geçirdim, gitmem lazım' dedi. Ertesi gün beni aradı, 'Cancığım iyi ki beni arayıp haber verdin. Sana nasıl teşekkür edeceğim bilmiyorum' dedi. 'Ne oldu ki?' dedim. 'Ne kadar çok şeyi yanlış biliyormuşuz. O akşam çok şey öğrendim. Artık daha doğru dürüst yazılar yazacağım' dedi. 'Mehmet Ali, sen benim kardeşimsin. Buna teşekkür olur mu?' dedim. Zaten bizim evde kalabalık oldu mu sandalyeleri Mehmet Ali'den alıyorduk. O akşam da sandalyelerin yarısı Mehmet Ali'dendi. Son konuşmamız oydu!"

O geceki yemekte fotoğrafları Mehmet Barlas'ın oğlu Cemil Barlas çekiyor. Kitapta yayınlanan fotoğrafın haricinde Barlas'ın çektiği diğer fotoğrafta da kadrajda Mehmet Barlas görülüyor.

Alfa Yayınları'ndan geçtiğimiz hafta piyasaya çıkan eski TÜSİAD üyesi TESEV Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker'in hayatının anlatıldığı kitap, Türkiye gazetesi muhabiri Fatih Vural tarafından kaleme alındı.

ÇOK OKUNANLAR