RÖPORTAJ

Binali Yıldırım'dan medyaya ayar: Racon kesenlerin...

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, Başbakan Binali Yıldırım'a kısa bir süre önce iktidara yakın medyada yer eden "İslamcılar tasfiye edilecek" tartışmalarını sordu. Binali Yıldırım "racon kesenlerin sesini kesmesini biliriz" dedi.

Binali Yıldırım'dan medyaya ayar: Racon kesenlerin...

İktidara yakın medyada Cem Küçük'ün "Artık AK Parti’nin bu radikal İslamcılarla da yollarını ayırması lazım" ifadesi üzerine başlayan tartışmalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları üzerine durulmuştu. 

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk İngiltere ziyaretinde Başbakan Binali Yıldırım'a bu konuyu sordu.  Yıldırım, "Bedel ödemeden, ter dökmeden kimse AK Parti adına racon kesemez, kusura bakmasın. Kesiyorsa, onların sesini kesmesini de biliriz, öyle şey olur mu? Partimiz adına kimse ahkâm kesemez" diye konuştu.  

İŞTE BİNALİ YILDIRIM'IN MEDYADAKİ O TARTIŞMALARA CEVAPLARI

- Siz fark etmiyorsunuz haklı olarak, çok yoğunsunuz ama özellikle bu Twitter denen mecrada AK Partililik adına, özellikle Reisçilik adına bazı isimler çok ağır hakaretlerle…

Arkadaşlar, bedel ödemeden, ter dökmeden kimse AK Parti adına racon kesemez, kusura bakmasın. Kesiyorsa, onların sesini kesmesini de biliriz, öyle şey olur mu? Partimiz adına kimse ahkâm kesemez. Konuşuyor orada tamam istediğini söylesin, ama partiyi ilzam edip, partinin politikalarını uygulamaya yönelik bir parti adına konuşacak olan partinin içinde olması lazım. Konuşacak bir şey yok, abesle iştigal, böyle bir şey olur mu? Durumdan vazife çıkarmaya çalışanlar var.

- Size bu konuda şikâyetler ulaştırılıyor mu?

Biz mesajımızı veremiyor muyuz kardeşim? Yani başkaları bizim adımıza niye mesaj versin, biz mesajımızı veririz. Ama bizi beğendiğini söyler-beğenmediğini söyler, şu iş yanlış der, bunu herkes diyebilir. Ama biz parti adına, partiyi bağlayacak mesajları ancak parti adına konuşmaya yetkisi olan, ehliyeti olan insanlar verir. Bizim parti yönetimlerinde görev almayan milletvekillerimiz bile konuşmuyor. Niye hiçbir sıfatı olmayanlar konuşsun?

- Özellikle medyada… Nerede olursa olsun, ben adres göstermiyorum.

16 Nisan bütün vesayetleri gömmüştür, bitti. Tek vesayet sahibi var, o da millettir, milletten başka kimse vesayet sahibi olamaz…

- Sayın Cumhurbaşkanımız da bu medyadaki tartışmalara bir son nokta koydu, kongreden sonra daha mı somut şeyler göreceğiz bu konuda?

Mutlaka, yani sadece kongreyle ilişkilendirmek yanlış. Halk oylaması sonucu belli olduktan sonra yaptığımız açıklamalar ortada. Yani birleştirici, kucaklayıcı. Yani Türkiye’de 2019’da yüzde 50+1 oy alarak cumhurbaşkanı seçilmek istiyorsa, AK Parti seçtirmek istiyorsa bundan başka yolu yok ki.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 2 yorum