RÖPORTAJ

Binali Yıldırım iddialara son noktayı koydu

AK Parti’nin en uzun süre bakanlık yapan siyasetçisi olmasının yanı sıra, Genel Başkanlık, Başbakanlık, TBMM Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı ile ilgili iddialara yanıt verdi. Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya'ya konuşan Yıldırım dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım iddialara son noktayı koydu

TBMM Başkanlığı’na aday olmama kararını açıklamasının hemen ardından İstanbul’a evine dönen Binali Yıldırım, Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya'ya konuştu.

Yıldırım'ın sözü döndürmediğini içinden ne geliyorsa öyle konuştuğunu söyleyen Sarıkaya, "Çıkarılan söylentilerden rahatsız, o nedenle de Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı konusunda birkaç kez “Talebim hiç olmadı, samimiyetle söyleyeyim benim böyle bir şeyim hiç olmaz” deme gereği duydu." ifadelerini kullandı.

“BUNLARIN ÖNEMİ YOK ARTIK…”

Sonrasındaki sohbetimiz şöyle devam etti:

Soru: Teamül yoklaması yapacağını Sayın Cumhurbaşkanı size baş başa yediğiniz yemek sırasında iletti mi?
Yıldırım: Bunların hiç önemi yok artık, bitti hepsi. Ben artık noktayı koydum.

“OLACAK BİR İŞ DEĞİLDİ GRUBA ZARAR VERİRDİ…”

Soru: Aday olmayı düşündüğünüz, teamül yoklaması nedeniyle vazgeçtiğiniz ileri sürülüyor:
Yıldırım: Olacak bir iş değildi… Milletvekillerine ve gruba zarar verir; ne yarışı yapacağız. Olmazdı yani...

Soru: Aday olmamanızın gerekçesi bu mu?
Yıldırım: Ben niye aday olmadım? Grubum zarar görmesin, milletvekilleri üzülmesin, iki arada bir derede kalmasınlar diye… Bundan partimizin, Meclis grubumuzun zarar göreceğini düşünerek böyle bir karar aldım. Bu kadar açık ve seçik... Belki biz de zarar görürdük ama bizden ziyade milletvekillerimizin iki arada bir derede kalması çok hoş bir şey değildi.

GÜNDEMDE DEĞİŞİKLİK YOK

Soru: Buruk olduğunuz, Cumhurbaşkanlığı yardımcılığında ancak yatırımcı bir görev verilirse kabul edeceğiniz yönünde iddialar dolaşıyor…
Yıldırım: Benim böyle bir şeyim yok… Samimiyetle söyleyeyim, böyle bir şeyim hiç olmaz... Hiçbir zaman da görev beklentim olmadı. Hele bir pazarlık falan da söz konusu olmadı; kaldı ki gündemde de öyle bir şey yok.

TALEBİM OLMADI

Konuşmamızdan anladığım şu ki Yıldırım, meselenin bu noktaya gelmiş olmasından da hoşnut değil.

Çıkarılan söylentilerden rahatsız, o nedenle de Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı konusunda birkaç kez “Talebim hiç olmadı, samimiyetle söyleyeyim benim böyle bir şeyim hiç olmaz” deme gereği duydu.

Gündemde kabine değişikliğinin olmadığını da özellikle vurguladı.

Her zamanki gibi sözü döndürmedi, doğrudan söyledi, içinden ne geliyorsa öyle konuştu…

Kendisinin söylemiyle “noktayı koydu…”

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar 1 yorum