KİTAPLIK

Başak Sayan, "Ölü Kuşların Sessizliği" dedi

"Bağlanma Korkusu" ve "Kelebeğin Kaderi" adlı kitapların yazarı Başak Sayan'ın yeni romanı "Ölü Kuşların Sessizliği" okuyucuların karşısına çıktı.

Başak Sayan, "Ölü Kuşların Sessizliği" dedi

"Bağlanma Korkusu" ve "Kelebeğin Kaderi" adlı kitapların yazarı Başak Sayan'ın yeni romanı "Ölü Kuşların Sessizliği" Pera Palas Otelde düzenlenen beş çayıyla davetlilere ve okura tanıtıldı.

Ünlü polisiye yazarı Agatha Christie'nin de bir dönem konakladığı Pera Palas'ta polisiye edebiyat hakkında konuşmak için bir araya gelen konuklar, saatler süren keyifli bir gün geçirdiler.

 

Davette yeni romanını anlatan Başak Sayan " Ölü Kuşların Sessizliği" kurgusu , karakterleri ve sürpriz finaliyle ilgili uzun zamandır üzerinde çalıştığım, araştırmalar yaptığım sıra dışı bir polisiye romandır. Okurun uzun süre etkisinde kalacağına inanıyorum" dedi.

Davete katılanlar arasında Tuğba Ünsal, Metin Hara, Ece Vahapoğlu, Ayşe Tolga ve Derya Özel de bulunuyordu. Konuklar kitaplarını Başak Sayan'a imzalatıp hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Psikolojik örgüsü ve felsefi derinliğiyle polisiye türüne yeni bir soluk getiren "Ölü Kuşların Sessizliği" nefes kesen hikayesi, sürprizli kurgusu ve yalın anlatımıyla soluksuz okunacak bir roman.

 

"Hayat dev bir aynadır, ne gösterirsen sana aynısını yansıtır." diyen Başak Sayan'ın "Ölü Kuşların Sessizliği" adlı romanı ölümü intihar gibi gözüken bir maktulün katilini arayan karısı ekseninde kuruluyor.

ÇOK OKUNANLAR