GÜNDEM

Bakanlık Öğrenciye 750 TL Ödeme Yapıyor! Çocuğunuz Öğrenciye Hemen Başvursun!

Öğrenciler için pek çok maddi destek sağlanıyor. 750 TL'lik ödemeyi hesabınızda görmek isterseniz siz de hemen başvuru yapabilirsiniz. Çocuğu okuyan aileler destek parası hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. İşte öğrencilere ödenen paralar ve 2023 yılı güncel öğrenci yardımları...

Bakanlık Öğrenciye 750 TL Ödeme Yapıyor! Çocuğunuz Öğrenciye Hemen Başvursun!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, öğrencilerin eğitim öğretim hayatının yanı sıra ulaşım desteğinin de sağlanması için önemli ödemeler yapıyor. Bu yıl itibarıyla çok sayıda öğrencinin bu destek faydalanacağıa öğrenildi. Peki nasıl başvuru yapılacak?

Ulaşım Desteği Kaç TL Oldu?

Öğrenciye verilen ulaşım desteği 2023 yılı itibarıyla 750 TL'dir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra üniversite öğrencileri de ödemelerden faydalanabilecek. Eğer yardım parasını almak isterseniz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına üzerinden destek parası için gerekli başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bakanlıktan Öğrenciye Destek Müjdesi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, öğrencilere destek açıklamasında ”Öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri adına bütün tedbirleri almaya devam ediyoruz. Ulaşım Desteği Programımız için sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimiz, ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza başvuru yapabilirler.” dedi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar