GÜNDEM

Bakan Berat Albayrak "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Anadolu Ajansının düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı, üç kategoriden birer fotoğraf için oy kullandı.

Bakan Berat  Albayrak "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak, üç kategoriden birer fotoğraf için oy kullandı.

Bakan Albayrak, AA'nın düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylaması için AA foto muhabirlerinin yurt içi ve yurt dışında çektiği, "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki fotoğrafları tek tek inceleyerek bilgi aldı.


Albayrak, "haber" kategorisinde ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması" kararını açıklamasının ardından Batı Şeria'nın El Halil kentinde yaşanan olaylar sırasında İsrail askerlerinin gözaltına alıp, gözlerini bağlayarak götürdüğü 16 yaşındaki Fevzi El-Junidi isimli Filistinli çocuğu konu alan ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran "Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk" isimli fotoğrafı oyladı.

"Yaşam" kategorisinde, Albayrak, Gazze Şeridi'ne bağlı Han Yunus kentinde yaşayan Filistinlilerin, sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle mum yakarak evleri aydınlatmaya çalışmalarını anlatan "Gazze'de elektrik kesintileri" isimli fotoğrafı seçti.

Albayrak'ın "spor" kategorisindeki tercihi ise Türkiye Ampute Milli Takımı'nın Avrupa şampiyonu olduğu maçın ardından yaşanan sevinci anlatan "Türkiye'nin sevinci" başlıklı fotoğraf oldu.

"Hepsi birbirinden güzel"

Bakan Albayrak, AA'yı her yıl gerçekleştirdiği "Yılın Fotoğrafları Oylaması" için tebrik etti.

Albayrak, şunları kaydetti:

"Tabi Anadolu Ajansı Türkiye’nin gözbebeği. 97 yılda Türkiye ne kadar büyük bir ülke olmaya doğru hızla ilerliyorsa kurumlarımız da aynı şekilde marka olmaya büyümeye ve sadece bölgede değil dünyada ses getirmeye devam ediyor. Anadolu Ajansı dünyadaki en saygın ajanslardan biri oldu artık. Bu ödül her yıl veriliyor. Bu vesileyle dünyanın dört bir tarafında ve ülkemizde üç alanda birbirinden güzel, seçmekte zorlandığımız fotoğraflar vesilesiyle bir takvim yılı boyunca mesai arkadaşlarınızın ortaya koyduğu emekleri görme fırsatı bulduk. Bunun küçük bir seçkisi var burada. Hakikaten hepsi birbirinden güzel. Bu vesileyle hem yaşam hem haber hem de spor alanında hayırlı olur bu sene inşallah. Bizi duygusal olarak etkileyen olayların olduğu gerek Gazze, gerek ampute milli takımımız bunlara oy verdik. İnşallah en hayırlı, güzel netice çıkar. Hepinizin eline sağlık Anadolu Ajansı’nda çalışan tüm arkadaşları tebrik ediyoruz. Şahsınızda genel müdürden en aşağı pozisyonda çalışan bütün arkadaşları tebrik ediyoruz. Allah yardımcınız olsun."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar