POLEMİK

Ayşe Özyılmazel'i kızdıran yeni habercilik türü

Sabah yazarı Ayşe Özyılmazel, özellikle magazin muhabirlerinin yeni alışkanlığına dikkat çekerek uyarılarda bulundu.

Ayşe Özyılmazel'i kızdıran yeni habercilik türü

Sabah yazarı Ayşe Özyılmazel, son dönemde özellikle magazin muhabirlerinin başvurduğu yeni habercilik yöntemine ateş püskürdü.

Ayşe Özyılmazel "Yeni magazin akımı, ünlülerin Whatsapp mesajlarını haberleştirmek, peki ya mesajlar gerçek değilse ve photoshop kullanılarak üretildiyse ne olacak?" dedi.

İşte o yazı:

WhatsApp haberciliği yapmasak

Bu da yeni magazin akımı:
Ünlülerin WhatsApp mesajlarını yayınlamak. Tamam! Gerçekse ve elinize geçtiyse tabii ki haberini yapacaksınız.
Ama ya gerçek değilse ve bu söz konusu ünlüye atılan bir iftira, kurulan bir tuzaksa ne olacak?

Bakın en son manken Özge Ulusoy'un annesiyle WhatsApp yazışmaları olduğu iddia edilen yazışmalar çıktı. Neymiş, Özge Ulusoy ayrıldığı sevgilisinin annesiyle ilgili ileri geri konuşuyormuş kendi annesiyle.
Peki bu mesajı kim sızdırdı? Özge mi, annesi mi?

Yahu böyle saçma bi'şey olabilir mi?
Ben de gideyim bir arkadaşımın numarasına bir ünlünün adını yazayım, arkadaşım da profil fotoğrafına o ünlünün kellesini yerleştirsin. Biz karşılıklı yazışalım, al sana ünlünün skandal WhatsApp mesajları. Herhangi bir yazışmanın üstüne bile yazışmayla alakası olmayan kişilerin fotoğrafı bir dakikada fotoşopla eklenebilir.

Kinlendiğin, nefret ettiğin, hoşlanmadığın kişilere çok büyük numaralar çekebilirsin yani. Gazetecilerin bu konuda hassas olmaları, kaynaklarını iyice araştırmaları gerekir; aman!

Ayşe Özyılmazel'in yazısının tamamı için tıklayın

Yorumlar