ALKIŞ

Alkışlar Hikmet Genç için...

Hikmet Genç, Kılıçdaroğlu'nun şimdi de Öztürk Yılmaz'dan kurtulmak için Yılmaz'ı İstanbul adayı yapabileceğini biraz da mizahi bir dille yazmış.

Alkışlar Hikmet Genç için...

CHP'nin İstanbul Belediye Başkan adaylığına talip olan isimler gittikçe artıyor. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konuda nihai kararı kimden yana kullanacağı merak edilirken, Hikmet Genç bugün bir yazı kaleme aldı. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine rakip olan Muharrem İnce'yi daha önce Cumhurbaşkanı adayı yapmasının ardından şimdi de İstanbul Belediyesi için değerlendirebileceği konuşuluyor. 

Fakat Kılıçdaroğlu'na bir rakip daha çıktı. CHPli Öztürk Yılmaz

Hikmet Genç, Kılıçdaroğlu'nun şimdi de Öztürk Yılmaz'dan kurtulmak için Yılmaz'ı İstanbul adayı yapabileceğini biraz da mizahi bir dille yazmış. 

Kendisini Kılıçdaroğlu'nun önceki tavırlarına da gönderme yapan bu yazısından dolayı alkışlıyor ve merakla bekliyoruz. Bakarsınız Öztürk Yılmaz gerçekten İstanbul Belediye Başkanı adayı oluverir. 

İŞTE HİKMET GENÇ'İN O YAZISI


CHP’li vekil Abdüllatif Şener İstanbul adaylığına yeşil ışık yakmış. 

Şartı var ama...   

“CHP Genel Merkezi seçimi seninle alacağımızı görüyoruz, aday göstermek istiyoruz dediği takdirde değerlendireceğim” demiş… 

Yani “seçimi seninle alamayız ama seni aday göstermek istiyoruz” derlerse kabul etmeyecek!.. 

Mantıklı?!.. 

2019 yerel seçimlerde İstanbul adayı olmak isteyen CHP’liler çoğalıyor… 

İlk açıklayanlardan biri Gürsel Tekin’di… CHP’nin İstanbul adayının bir an önce belli olması gerektiğini söyledi… Ve “Görev düşerse hazır olduğumu net bir şekilde ifade ediyorum” dedi… 31 Mart Yerel Seçimlerdeki vaadi de şu; “İstanbul’a ‘güvenlik ve özgürlük’ vaat ediyorum!..” (1 Nisan şakası yapıp da gazetelere el koyar, patronlardan patır patır hesap sorar mı acaba?!..)

Bir diğer aday da CHP’li vekil Akif Hamzaçebi… Hem de en iddialısı!

“Aday gösterildiğim takdirde yüzde 50’yi aşan bir oyla İstanbul’u kazanacağım” diyor… (Olur tabii. 24 Haziran’da da en az yüzde 60 alıyordunuz ya!..)

Hacı Muharrem’i de unutmamak lazım… Önce “İstanbul Belediye Başkanlığına aday olmam” dediydi… Ama sonra ‘ön seçim’ şartıyla aday olabileceği bilgisi geldi… Hatta kapıyı açık tutmak için şöyle dedi;

“Şartlar değişebilir. Kılıçdaroğlu da Baykal’a aday olmayacağım demişti. Ama şartlar bunu gerektirdi ve oldu…” Yani şartlar 24 saatte değişebildiğine göre Hacı Muharrem aday olabilir…

Hakkıdır da. Zira en tecrübeli aday?!.. Daha doğrusu mebzul miktarda adaylık tecrübesi var?!..

Bir taraftan koltuğu koruma savaşı veren Kılıçdaroğlu bu kadar aday adayı karşısında n’apacak acaba…

İstanbul’da Latif abi olabilir. Şarabın tadı hariç her şeyini biliyor. Onun eksiğini de; domuz eti dahil her şeyin tadını bilen ekip tamamlar! Böylece herkes kucaklanmış olur. Üstelik onu yıpratamayız da, yeteri kadar yıpranmış zaten?!..

Tabii bu arada ‘Muhasebeci Kenan’ tehdidi var… Hacı Muharrem’den sonra o da koltuğa göz dikti…

“Gel bakalım Muharrem” taktiği iyiydi…

Keza Kılıçdaroğlu; ‘Gel bakalım Kenan’ deyip, onu da İstanbul adayı yapabilir…

Böylece onu da ekarte edebilir…

Rakipleri aday yap, koltuğu koru... 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi tek kaybeden yine AK Parti olsun...

Çok iyi taktik yahu?!..

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar