GÜNDEM

Ali Karahasanoğlu'ndan Arınç ve Arslan'a: Habertürk’te BBC’de değil Akit’te konuşmalıydınız

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Bülent Arınç ve İhsan Arslan'ı eleştirdi.

Ali Karahasanoğlu'ndan Arınç ve Arslan'a: Habertürk’te BBC’de değil Akit’te konuşmalıydınız

Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, HAbertürk canlı yayınında yaptığı açıklamalarla gündem olan Bülent Arınç ve BBC Türkçe'ye verdiği röportajla tepki çeken İhsan Arslan'a "Habertürk’te, BBC’de değil, AK Parti’ye eleştirimizi Akit’te yapalım!" dedi:

Hareket en baştan bir defa, şık değil... Kendinize şu tavsiyeyi yapmalıydınız: “Sabahtan akşama kadar, AK Parti’ye hakaretler yağdıran bir kanaldan, AK Partililere yapacağım iyi niyetli bir çağrı, kanalın diğer programlarındaki türden bir yayın gibi algılanır. Bizim amacımız üzüm yemek. Bağcıyı dövmek değil. Onun içindir ki, Habertürk’te değil, benim bunları Akit TV’de söylemem daha doğru olur!”

Veya AK Parti’ye laf saydıracak olan İhsan Arslan örneğinde.. BBC’ye konuşana kadar.. Bu ülkenin insanlarının değer verdiği, muhafazakar insanların takdir ettiği mecralardan birisine konuşmalıydı ki, sözünün tesiri olsun. Bir hesap içinde olmadığı anlaşılsın.. “Bak bak, manşetlere çıktım” amacıyla değil.. Bu ülke için hizmet eden insanların belki göremediği bir eksiği hatırlatma niyeti ile hareket edildiğinden şüphe duyulmasın..

Biriniz Habertürk’te.. Biriniz BBC’de.. Belki yarın öbür gün, bir diğeriniz de Halk TV’de boy gösterirseniz.. Daha işin başında yanlış yaptığınızı da, size hatırlatmış olalım..

Yazının tamamı için tıklayınız

NE SÖYLEDİLER?

Habertürk TV / Bülent Arınç: Canlı yayında Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması gerektiğini söyledi. Arınç, ayrıca tutuklama kararlarını veren hakimlere Ergenekon kararlarını veren FETÖ'cü hakimleri hatırlattı. Bu hatırlatma nedeniyle çokça eleştirilen Arınç'ın açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. (Açıklamalar için TIKLAYINIZ)

Hürriyet / Cemil Çiçek: Sedat Ergin'in sorularını yanıtlayan Cemil Çiçek. Alaattin Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'na tehdit mektubuna ilişkin eleştirilerde bulunurken "Kayıt dışı siyaset ve kayıt dışı din" konusuna dikkat çekti. (Ayrıntılar için TIKLAYINIZ)

BBC Türkçe / Mehmet İhsan Arslan: Ak Parti'nin eski Diyarbakır Milletvekili olan Mehmet İhsan Arslan, Ece Göksedef'in sorularını yanıtladı. Partinin kurucuları arasında da yer alan Arslan "15 Temmuz kimyamızı bozdu bizim... 15 Temmuz'dan sonra doğrusu panikledik ve olayın vahameti karşısında ancak yargıyı kullanarak başarılı olabileceğimiz kanaatine vardık. Onların yargıyı kullanırken kullandığı bütün taktikleri, araçları, biz kullanmaya başladık, can havliyle" ifadelerini kullandı. (Ayrıntılar için TIKLAYINIZ)

Yorumlar