GÜNDEM

Ali Karahasanoğlu Pervin Buldan'a verdi veriştirdi: Söyle Pervin, Yakındır, yerin cezaevi..

Yeni Akit Yazarı Ali Karahasanoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'a ateş püskürdü. Hasanoğlu, '' “PKK silahı bırakırsa, Güneydoğu’da kim bize oy verir ki? PKK silahı bırakmasın.. Bölge halkını tehdit etsin.. Bizim milletvekilliğimiz sürsün” niyetindesiniz..Bunun için Kandil’e gittiniz'' diyerek sitem etti.

Ali Karahasanoğlu Pervin Buldan'a verdi veriştirdi: Söyle Pervin, Yakındır, yerin cezaevi..

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu bugünkü köşesinde, 'Kandil’e devlet istedi, barış için gittiniz.. Ya Sur’a?' başlıklı yazısında dikkat çeken ifadelerde bulundu. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın bundan 6-7 yıl önce bir asker annesinin ricası üzerine, devreye girmiş olması ve anneyi oğlu ile kavuşturmasının ardından birilerinin bu olayı diline dolayıp,  “Pervin Buldan, PKK nezdinde itibarlı birisi” demeye hakkının olmadığını savundu. Karahasanoğlu, 'Kimsenin, bir askeri, ailesine kavuşturmak için yapılan görüşmeleri itibarsızlaştırmaya hakkı yoktur'' deyip açtı ağzını yumdu gözünü. 

İşte o yazı... 

Peşinen söyleyeyim..

Şu cümlede minnacık bir samimiyet var ise, Pervin Buldan’ı alkışlarım.

Kendisini ölümüne savunurum.

Nedir o cümle?

“6-7 yıl önce alıkonulan bir asker annesinin ricası üzerine devreye girmiş olmamı, insani girişimimizi dahi utanmadan saldırı gerekçesi yapmaktadır.”

Evet..

İnsanlar iyiniyetle bir adım attıklarında..

Elde somut bir aksi veri olmamasına rağmen, farklı bir niyetle hareket ettikleri yönünde suçlama yapılması, vicdansızlıktır.

Gerçekten, bir asker annesinin ricası üzerine, Pervin Buldan devreye girmiş, insani girişim olarak, rehin tutulan askeri getirip ailesine kavuşturmuş ise..


Kimsenin bu olayı diline dolayıp, “Pervin Buldan, PKK nezdinde itibarlı birisi” demeye hakkı yoktur.

Kimsenin, bir askeri, ailesine kavuşturmak için yapılan görüşmeleri itibarsızlaştırmaya hakkı yoktur.

Yazının tamamı için tıklayın... 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar