GÜNCEL

Ali Karahasanoğlu: Gelin orda da, damat ortada yok!

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu, "Gelin orda da, damat ortada yok!" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteciler.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Ali Karahasanoğlu'nun yazısı:

Kemal Kılıçdaroğlu “helallik” istiyormuş..

CHP, eski zulüm günlerinden pişman olmuş, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun kefaletini de alarak, dindar insanlarla birlikte yol yürümek istiyormuş..

CHP’li yöneticiler de aslında kötü insanlar değillermiş..

Onlar da inançlı, müslümanlara karşı hoşgörülü, hatta parti yönetimine başörtülü insanları alacak kadar da önyargısız kişilermiş..

Şimdi ben size, CHP zihniyetinin bir fotoğrafını vereyim..

Saadet Partili kardeşlerimiz başta olmak üzere.

CHP ile ittifak yapan Ali Babacan’lar, Ahmet Davutoğlu’lar ve hatta Abdullah Gül’ler, buyursunlar CHP’nin avukatlığını bana yapsınlar..

Aynı Yaratıcıya inanan, aynı imana sahip insanları töhmet altında bırakacak şekilde, CHP’lilerin iftiralarına teşne olacak şekilde, Cübbeli Ahmet’in, hem de hastaneden daha yeni çıktığı bir süreçte, şu cümlesini o vicdansızların kalem oynattığı gazetede okumasaydım..

Bu konuya yine de girmeyecektim.

Ama Cübbeli Ahmet de, bu konuya girdiğine göre..

Önce ona cevap ile başlayalım..

Sonra, o CHP’nin ölümüne destekçisi gazeteci geçinen yalancıların, müfterilerin riyakarlıklarını gözler önüne serelim..

Bir vakfımızın önde gelen isimlerinden birisinin, 6 yaşındaki kızının evlendirildiği iftirası, “söylemde marksist, fiiliyatta emperyalizmin sözcüsü” Birgün gazetesinde, Timur Soykan’ın köşesinde yazılmış..

Hiç ciddiye bile almadım.

“Nikah mı? O da ne” diyen ilkesizlerin, her gün bir başkası ile yatıp-kalkmayı kendilerine adet haline getirenlerin, dindar insanlara söyleyebilecekleri tek kelime olmayan bir konuda, Timur Soykan ne demiş, ne dememiş, beni hiç ilgilendirmiyordu..

 Ama, “6 yaşındaki kızı evlendirdiler” ahlaksız iftirasını atan sahtekarların uzattığı hıyara, “tuzum var” diye koşan Cübbeli Ahmet de şu cümleyi kurunca, artık bu konuya girmem, zorunlu oldu..

Diyor ki Cübbeli Ahmet:

“O olayın aslını bilmiyorum.”

Bu cümleyi söyleyip, cevabı bitirmesi gereken Cübbeli Ahmet..

Namazsızlara, oruçsuzlara, bakın ne malzemeler veriyor.

Bilmediği olay hakkında bakın neler söylüyor:

“Benim yaklaşık 15 yıldır görüşmediğim kişinin yaptığı belirtilen konu mahkemeye intikal etmiş. Ne olmuş ne olmamış şimdi mahkemeye intikal ettiği için mevzuyu da bilmiyorum. 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi hiç caiz olur mu? Ne İslam’da ne dinde ne Kur’an’da böyle bir şey olmaz. Ama hani Anadolu’da ‘Beşik kertmesi’ olayı vardır. Bu, ergenliğe erdikten sonra 14 - 15 yaşına gelir. O nikah ya devam eder ya da etmez. Evlilik öyle 6 yaşında olacak işler değil. Bunu ben dinde görmediğim gibi aklım da almıyor. Bunlar dinimize çok büyük zarar veriyor.”

Bu cevabın o gazetedeki başlığı ise şöyle:

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar