GÜNDEM

Ali Eyüboğlu yazdı: Hülya Avşar'a Ayvalık Belediye Başkanlığı teklifi!

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, ünlü sanatçı Hülya Avşar'a Ak Parti'nin Ayvalık Belediye Başkanlığı teklif ettiği iddiasını gündeme getirdi.

Ali Eyüboğlu yazdı: Hülya Avşar'a Ayvalık Belediye Başkanlığı teklifi!

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü yazısında, AK Parti’nin Ayvalık Belediye Başkanlığı’nı kazanmak için Hülya Avşar’ı aday göstermek istediğini kaleme aldı. Eyüboğlu’nun edindiği bilginin kaynağının sağlam olduğunu ve söz konusu Hülya Avşar olunca bu bilgiye kayıtsız kalamayacağını belirtti. Milliyet yazarı, ünlü sanatçıyı da aradığını ve sözlerinin “siyasete hazırlık yaptığının kanıtı gibiydi” ifadelerini kullandı.

İşte o yazı:

“AK Parti, Ayvalık Belediye Başkanlığı’nı kazanmak için Hülya Avşar’ı aday gösterme niyetinde. O amaçla Balıkesir’de bir görüşme bile yaptılar.”Otellerde Kurban Bayramı tarifesi başlamadan daha ucuz bir tatil için Güre’ye giderken uğradığım Balıkesir’de aldığım bu bilginin kaynağı sağlamdı. Üstelik yerel seçimlere daha çok vardı. Ama söz konusu Hülya Avşar olunca bu bilgiye kayıtsız kalmam imkansızdı. Haber kaynağımdan konuya dair biraz daha bilgi istedim.Taraflar arasındaki görüşmenin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştiğini öğrendim.Avşar’la görüşenler kimlerdi?Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başkan Danışmanı Cengiz Zeybek, Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin ve Belediye Başkan Vekili Yasin Sagay.Bu bilgiler ışığında her sene olduğu gibi bu yıl da Ayvalık’taki yazlığında tatil yapan Avşar’ı arayıp, aldığım bilgiyi paylaştım. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a Ayvalık’ta gördüğü bazı sorunları iletmek için gittiğini söyledi.Avşar, AK Parti’den ilk yerel seçimlerde Ayvalık Belediye Başkanlığı adaylığı için teklif alıp almadığını ve ne cevap verdiğini sordum.Avşar Kızı’nın şu yanıtı, şimdiden siyasete hazırlık yaptığının kanıtı...

Yazının devamını okumak için tıklayın...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum