GÜNDEM

Ali Eyüboğlu yazdı: Haluk Levent'i küstüren Türkiye

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, AHBAP'taki görevini bırakıp yurtdışına yerleşme kararı alan şarkıcı Haluk Levent'le ilgili bir yazı kaleme aldı.

Ali Eyüboğlu yazdı: Haluk Levent'i küstüren Türkiye

AHBAP Derneği'nin kurucusu ve Başkanı Haluk Levent, sosyal medyadan paylaşımıyla 26 Kasım'da yurdışına yerleşeceğini açıkladı. Ünlü şarkıcının bu açıklamasının ardından “Haluk Levent’i küstüren ülke bize ne yapmaz” tweetleri atılmaya başlandı. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, Levent için yapılan bu yorumla ilgili olarak "Yılların Türk Kızılayı’na rağmen AHBAP’ı her olayda yardım merkezi yapan Türkiye mi ‘terk edilmesi gereken ülke’?" ifadelerini kullandı.

İşte o yazı:

Haluk Levent, 59. Uluslararası Bursa Festivali’nde sadece şarkı söylemedi, AHBAP Başkanı olarak yaşadığı ilginç bir olayı da anlattı. Levent, orman yangınları için helikopter kiralarken bürokrasiye takıldığını, yetkili memurun eşine telefonda şarkı söyleyerek sorunu çözdüğünü açıkladı.

Bu açıklamanın yankıları sürerken şarkıcı, bu kez şöyle bir tweet attı:

“Gelecek yılın 26 Kasım günü görevi yeni arkadaşlarımızdan birisine devredip, yurt dışına yerleşiyorum. AHBAP üyeliğim devam edecek. AHBA’ta altı yılım dolmuş olacak. Artık müzik yapmak ve kendime zaman ayırmak istiyorum. Yani 1.5 yıl daha katlanacaksınız bana...”

Twitter ahalisi, “Haluk Levent’i küstüren ülke bize ne yapmaz” diye Türkiye’ye saydırmaya başlayınca hatasını anlayan şarkıcı dört saat sonra bu kez şunları yazdı:

“Yorumlara üzülüyorum. Yıllardır hayalimdi, yurt dışında sentezler yapmak. Bu nedenle biraz orada kalmak müzikal arayışlarda bulunmak istedim. Burası vatanım! Terk etmem! Ama Haluk abinizi de anlayın ya. Hayallerinin peşinden koşan bir çocuk o.”

Kurucusu ve başkanı olduğu AHBAP’ı altı yılda bu ülkenin yüz akı bir sivil iyilik hareketi yapan, ama ülkedeki siyasi iklimi, kutuplaşmayı da iyi bilen, ülke insanı ve Twitter ahalisini iyi tanıyan şarkıcıya yakıştı mı, “Haluk Levent’i küstüren Türkiye” karalamasına vesile olmak?

Yılların Türk Kızılayı’na rağmen AHBAP’ı her olayda yardım merkezi yapan Türkiye mi ‘terk edilmesi gereken ülke’?

Haluk Levent ve AHBAP üyelerinin çalışmaları takdire şayan.

Peki yıllardır AHBAP için koşan, elini cebine atan bu ülke insanına ayıp değil mi bu yazılanlar?

Okan Bayülgen’in programında müzikal arayışlar için bir süre yurt dışında yaşayacağını açıklayan şarkıcı, o tarihe daha 15 ay varken “Yurt dışına yerleşeceğim” diye neden tweet atar?

Kuraklık tehlikesi var, insanlar şimdiden arkamdan dökecekleri suyu biriktirsin diye değil her halde!

Sevgili Haluk Levent, AHBAP başkanlığını bıraktıktan sonra istediğin gibi siyaset yap, ama o zamana kadar dikkat et kullandığın dile...

Yazının tamamını okumak için tıklayın...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar