GÜNDEM

Al Sana Haber Flash Tv'den ayrıldı Seyhan Soylu Can Ataklı'ya fena saydırdı: CHP'den para alacaklar!

FLASH TV'de Al Sana Haber krizi... Moderatör Seyhan Soylu Al Sana Haber'in Flash Tv'den ayrıldığını duyurdu. Sisi 'mobbing' uyguladığını söylediği kanal yönetiminin CHP'den para almak için AK Parti lehine yorum yaptırmak istemediğini ileri sürdü.

Al Sana Haber Flash Tv'den ayrıldı Seyhan Soylu Can Ataklı'ya fena saydırdı: CHP'den para alacaklar!

FLASH TV'de yayınlandığı ilk günden bu yana gündemden düşmeyen Al Sana Haber programı yayın hayatına YouTube'dan devam edecek. Sisi lakabıyla tanınan, programın moderatörü Seyhan Soylu, Al Sana Haber'in Flash Tv ile yollarını ayırdığını duyurdu. Soylu, kanal yönwetimine ateş püskürerek, siyasi mobbing gördüğünü ifade etti.

Can Ataklı ve Hakan Aygün isimlerini vurgulayan Sisi, kanal yönetiminin CHP'den maddi fon aldığı için programda AK Parti'ye yönelik olumlu herhangi bir söylem olmasını istemediklerini ileri sürdü. Programın sunucularından Nihat Doğan da Seyhan Soylu'ya destek vererek, Kürtlerle ilgili programın ilk bölümlerindeki çıkışlarına kanal yönetiminden sansür geldiğini iddia etti ve Can Ataklı'ya 'kafatasçı, faşist' diye seslendi. Al Sana Haber, Flash Tv ile yollarını ayırdı
Seyhan Soylu’ nun moderatörlüğünü üstlendiği sansasyonel program “Al Sana Haber" 11 Şubat Cuma günü itibariyle yayınlandığı Flash Tv ile ani bir şekilde yollarını ayırma kararı aldı.

Magazinkolik sitesinde yer alan ilgili haberin detaylarına göre, Seyhan Soylu, bu ani kararın sebebini ilk olarak sosyal medyadan video çekerek izleyicilerine açıkladı, ardından  Youtube kanalında yaptığı canlı yayında bir kez daha detaylarını anlattı. 

Seyhan Soylu'dan Flash Tv yönetimine olay sözler
Seyhan Soylu açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Sevgili izleyenlerimiz AL SANA HABER kısa sürede Türkiye’ nin en çok izlenen programı olmayı başardı. 3 yıldır kapalı olan Flash TV kanalına bir lokomotif oldu ve o kanalın PR’ ının yüzde 90’ ını üstlendi. Kumandalardan kalkmış olan kanalı tekrar kumandalara soktuk. Tüm yaptıklarım helal hoş olsun çünkü bundan 20 yıl önce kanalın sahibi rahmetli Ömer Göktuğ’ un bana göstermiş olduğu babalığın karşılığında yaptım.

Bu Cuma günü Bursa’ya Ömer Abi’nin mezarının başına gidip bana yapılan zulmü şikayet edeceğim. Hepimizin siyasi görüşleri vardır. Birimiz HDP’ li olabilir, birimiz İYİ Partili, diğerimiz AK Partili vs. olabiliriz. Ömer Abi vefat ettikten sonra ekonomik olarak tamamı şahsıma ait olan program ile ilgili Youtube kanalımızdan telif talep edildi. Bir de kanal olarak TARAFSIZ, KARARSIZ diye de slogan yapıyorduk. Bu slogan dahi şahsıma ait bir slogan. Ve Flash TV’nin izleyicisine bunu bizzat ezberlettik. Rahmetli Ömer Göktuğ gerçekten tarafsız bir televizyon olsun istiyordu. Fakat maalesef vefat ettikten sonra kanal hiç de tarafsız olmadığını ne olarak ortaya koydu.’ diye açıklarken lafını Nihat Doğan kesti.

Nihat Doğan: Hakan Aygün de yok Can Ataklı da bunlar program yapıyormuş da. Bitpazarına nur mu yağdıracaksınız?
Nihat Doğan; “Seni neden kırdıklarını açık açık anlatsana Seyhan'cığım. Adamın yedisi dolmadan sana sansüre ve baskıya başlamaları son derece ayıp. Ömer Bey'e asla bir şey söylemiyoruz. Saygımız da sonsuz. Gani gani rahmet diliyoruz. Ama Seyhan Soylu’ ya bu yapılanı asla kabul etmiyorum. Seyhan Soylu bütün ekibi alıp Flash TV’ ye getirmiştir. Yok Hakan Aygün de yok Can Ataklı da bunlar program yapıyormuş da. Bitpazarına nur mu yağdıracaksınız? Ölü dirilmez. Seyhan Soylu’ yu kaybetmekle hayatınızın hatasını yaptınız. 

"İki tane fitneci el bitmiş okeye dönen iki kişi..."
O fitneci başarısızlar yok mu o aldığınız iki tane fitneci el bitmiş okeye dönen iki kişi yediler. Çünkü onlar başarısızdı Seyhan Soylu başarılıydı. Al Sana Haber programı ile Flash TV 50 Milyon Dolar verse yapamayacağı reklamı yaptı. Siz Seyhan Soylu ve ekibine ihanet ettiniz. Bizim patronumuz Seyhan Soylu ama siz Ömer Göktuğ’ un mirasına da ihanet ettiniz. Sakın bana telefon açıp da gel sana program yapalım demeyin. Ben Seyhan Soylu ile geldim, Seyhan Soylu ile giderim. Biz para değil kardeş biriktirdik. Programlarınıza konuk olarak bile gelmem.” dedi.

Seyhan Soylu ise “Bu kadar köşeli ve sert kelamlar etmek yakışmaz bize” derken Nihat Doğan Seyhan Soylu’ ya sarılarak “Sen haklısın. Sen sus biz konuşalım. Sen edebinden adabından vazgeçmiyorsun. Seni bilenler senin ne kadar mütevazı ne kadar olgun olduğunu, Flash Tv için maddi manevi neler yaptığını herkes biliyor.  ama sen hala kibar konuşup, edepli konuştukça içim içimi yiyor. Tutamıyorum kendimi” dedi.

Soylu: Orası manevi babam dediğim kişinin yeriydi. Bana siyasi olarak mobbing uyguladılar
Soylu “Ben yalnızca şunu söylemek istiyorum. Flash Tv benim yıllar önce ekmek kazanmış olduğum bir yer. Orası manevi babam dediğim kişinin yeriydi. Bu tavrı beklemiyordum. Bana siyasi olarak mobbing uyguladılar. Bunu ilk defa söylüyorum. Sedef Kabaş biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret etmişti. Sedef hanım da evli olmasına rağmen bir otel odasından çıkmıştı. Külliye’ ye ayar çekerken kendine de namus ayarı çekmesi gerektiğini söylemiştim. 

"Burası muhalif bir kanal. Biz CHP’ den maddi destekler bekliyoruz. Bize 750 Bin TL destek olacak CHP"
Bakın ben AK Partili değilim ama hangi partiden olursa olsun bir ulusun temsilcisi olan Cumhurbaşkanına helva göstererek hakaret eden kişiye yaptığının ayıp olduğunu söylemem ve Derya Büyükuncu’ ya kemik atmamdan dolayı “Sen ne yapıyorsun? Burası muhalif bir kanal. Biz CHP’ den maddi destekler bekliyoruz. Bize 750 Bin TL destek olacak CHP, bunu nasıl yapıyorsun?” dendi. Ben her şeyi söylerim. Orada yönetimdeki evli olan biri bir hatunla birlikteyse onu da söylerim. 

"Nihat Doğan’ın Kürt olup da Kürtler ile ilgili söylemleri nedeniyle haber merkezi rahatsızdı"
Nihat Doğan’ ın Kürt olup da Kürtler ile ilgili söylemleri nedeniyle haber merkezi rahatsızdı. Benim de Cumhurbaşkanına laf söyleyenlere karşı dik durmam ve hakaret edenleri ekranda yerden yere vurmamdan rahatsız oldular.  Sonra bana yeni yönetim "Cumhurbaşkanı'nı öven sözler artık söyleyemezsin sizin programı banttan yayın yapacağız" deyince , Bende REST ÇEKTİM ve bu ulusun Cumhurbaşkanına hakaret eden kişilere destek veren bir yayıncılık politikası bana uygun değil, bana dünyanın tüm televizyonlarını bedava verseler gerekirse bir daha ekrana çıkmam. Halka da "Kararsızların Tarafsızların" Televizyonu diyerek kandırark program yapamam. Bu konuda kimseye Eyvallah’ım olmaz bu son programım dedim yayını başlarken terk ettim. Bu görüntüleri de yarın servis edeceğim." ifadelerini kullandı.

Nihat Doğan: Ben oldum olası Can Ataklı'yı sevmezdim, ırkçı faşist!
Nihat Doğan; “Bunlar demokrattı değil mi? Ben zaten oldum olası Can Ataklı’ yı sevmezdim. Irkçı Faşist adamlar. Bunlar mı ülkeye demokrasi ve özgürlük getirecek? Kafatasçı müptezeller. Buradan Kürtlere sesleniyorum madem Can Ataklı’ nın olduğu programları izlemeyin. Kürtlerden rica ediyorum. Bu adam Kürt düşmanıdır. Kürtlerden ve Kürt lafından bile rahatsız olan bir adammış onu öğrendim.” diye seslendi.

 

Yorumlar