GÜNDEM

Akif Beki'nin ışıkları millet yaksın millet söndürsün önerisi twitterda gündem oldu

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, AYM üyesinin yaptığı çıkış ile ilgili AK Parti'nin daha önceki tecrübelerini hatırlattı ve millete gidilsin önerisinde bulundu.

Akif Beki'nin ışıkları millet yaksın millet söndürsün önerisi twitterda gündem oldu

AYM üyesi Engin Yıldırım'ın "ışıklarımız yanıyor" çıkışının etkileri devam ediyor. Hükümetin sert açıklamalarının yanında toplumdan da darbe imasına karşı tepkiler yükseldi.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki ise konuyu referanduma getirdi. AK Parti'nin daha önce vesayete karşı sözü hep millete verdiğini hatırlattı ve yine aynı çağrıda bulundu. Beki, haydi gelin ışıkları millet yaksın millet söndürsün diyerek referandum yolunu işaret etti.

İşte Akif Beki'nin yazısı:

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın vesayetçi, darbeci geçmişi mi var ki...Bir tivitle darbecilik, vesayetçilik yaptığından şüphelenelim! Ama evhamlanan iktidar cenahı ayağa kalktı. Yıldırım, AYM binasının görüntüsünü “Işıklar yanıyor” mesajıyla paylaşmıştı. Yanlış yorumlanmaya müsait olduğunu, kötüye çekilebileceğini düşünemeyerek hata yaptığını kendisi de kabul etti. Ne ki bunun maksadı aşan bir düşüncesizlikten ibaret olduğuna bazılarını ikna edemedi. Altında vesayet ve darbe özlemi aramaya devam ettiler. Yıldırım’ın, adı darbecilik ve vesayetçilikle yan yana anılacak son kişi bile olmadığını, gel de en iyi bileceklere anlat! En atik ve zinde tepkiyi İçişleri Bakanlığı verdi. Sadece “Işıklarımız hiç sönmüyor” notuyla paylaştıkları misilleme görüntüsü değil...

Yazının tamamı için tıklayın 

Yorumlar