GÜNDEM

Akif Beki ve İzzet Çapa'dan Ahmet Hakan'a doğum günü yazısı

Karar yazarı Akif Beki ve gazeteci İzzet Çapa, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın 53. yaş günü için yazı yayınladı.

Pınar Hilal Balta
Pınar Hilal Baltapinarhilalb@gmail.com
Akif Beki ve İzzet Çapa'dan Ahmet Hakan'a doğum günü yazısı

Gazeteci İzzet Çapa'nın Instagram hesabından Ahmet Hakan'ın doğum günü için bir paylaşımda bulundu. Karar gazetesi yazarı Akif Beki de bu paylaşımı "Bakalım son 19 yıla ilişkin sizin zihninizde neler canlandıracak. Buyurun..." diyerek diyerek köşesinde paylaştı.

"Ne de olsa benim için AK Parti’nin övülecek yanı eski AK Parti. Çapa da Ahmet’le eski dostluğu hatırına bir şeyler söylemeden edememiş zaten" diyen Beki, Çapa'nın bu mesajında Ahmet Hakan'ın "Düzene ayak uydurma becerisini öve öve bitiremediğini" söyleyerek "Gerçi, eski ortak dostumuzun değişen dengelere uyum sağlama kabiliyetiyle ilgili övgü ve takdir hislerimi ben farklı ifade ederdim. Yine de özel gününde, AK Parti’nin dönüşme ve başkalaşma başarıları için söyleyebileceklerimle ana duyguda çakışıyor. Harfiyen katılmam şart değil" dedi.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

İzzet Çapa (@izzetcapa)'in paylaştığı bir gönderi ()

İZZET ÇAPA'NIN MESAJI

Çapa, Instagram hesabından “Ne yani, bu Ahmet’in hiç mi övülecek bir tarafı yok?” başlıklı paylaşımında şunları yazdı:

"Bilirsiniz sık sık çınlatırım bizimkinin kulaklarını… Öyle ya, her şeyden önce yıllar evveline dayanan bir ahbaplığımız var… Üstelik kendisi, güzide medyamızın önde gelen isimlerinden biri… Yıllarca değişik kanallarda ana haber spikerliği yapmak, gazetelerde sütun santimi Hıncal Abi’den hallice köşeler yazmak, haber kanallarında tartışma programları yönetmek ve nihayetinde Türk basınının ‘amiral gemisi’ Hürriyet’in kaptan köşkünde dümen çevirmek, takdir edersiniz ki hiç kolay iş değil... Bunun için sağlam bir liyakat, üstün mertebede belagat, rüzgarın esiş yönüne eşzamanlı uyum sağlayabilen bir portatif sadakat ve arkasına asla dönüp bakmayacak miktarda vefa duygusu lazım… Bizim Ahmet’i Kanal 7’nin spikerliğinden ana akım medyaya yani Babıali’ye alıp getiren isim, Sabah’ın bir zamanlar patronu olan Dinç Bilgin’di... Zaten ilk golü de, üç beş ay sonra önce dil öğrenmek bahanesiyle Londra’ya, ardından da Hürriyet’e tüyüşüyle Dinç Bey yedi… Sabah’ta yazan Ahmet, bir anda Hürriyet’e ışınlanıvermişti... O günden bugüne gazete birçok yayın yönetmeni değiştirdi ama Ahmet güzide yerini daima muhafaza etti… Patron değişikliği yani grubun Demirören’lere geçişi ise ikbalini iyice hızlandırdı… Her ne kadar daha önce başarısız bir Kanal D Ana Haber sunuculuğu ve Haber Dairesi Başkanlığı görevi var idiyse de, grupta onca yıl birlikte çalıştığı arkadaşlarını tazminatsız kapıya koyacak ve son zamanlarda siyasi gazete hüviyetini hızla kaybeden Hürriyet’i iyice Posta’laştıracak Ahmet daha iyi bir isim bulunamazdı…

Bugün onun doğum günü… Ahmet bugün 53. yaşına basıyor… Ve hem Hürriyet’i yönetmeye, hem de CNN Türk’teki ismiyle tamamen tezat Tarafsız Bölge’yi idare etmeye devam ediyor… Bu yazıyı, biraz da yaş günü vesilesiyle aslında onu övmek niyetiyle kaleme aldım… Ve fakat bunca yılda muazzam esnek duruşu sayesinde kazandığı büyük paraların ötesinde, gazetecilik mesleğine kattığı maalesef herhangi bir şey bulamadım… Artık eksiğim varsa, onu da sizler tamamlarsanız… Doğum günün kutlu olsun Ahmet’çiğim… Sana, sevgili kedin sekter’le mutlu yaşlar dilerim… Gözlerinden öpüyorum…"

Yorumlar