GÜNDEM

AK Parti Kongresi... Parti yönetiminde bakın hangi değişiklikler bekleniyor!

AK Parti, bugün gerçekleşecek 7. Olağan Büyük Kongresi’nde yeni dönem için önemli değişikliklere imza atılması bekleniyor.

AK Parti Kongresi... Parti yönetiminde bakın hangi değişiklikler bekleniyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek kongrede yapacağı konuşma için geçen hafta “2023’ün manifestosu olacak” demişti.

AK Parti, bugün gerçekleştirilecek 7. Olağan Büyük Kongresi için 11 partiye davetiye gönderirken, HDP, DEVA ve Gelecek Partisi’ni davet etmedi. Kongreye CHP, MHP, İYİ Parti, BBP, SP, DP, DSP, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Anavatan Partisi, Hür Dava Partisi davet edildi.

MKYK üye sayısı 50’den 75’e çıkarılıyor

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın kulis haberine göre, kongrede partinin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun (MKYK) üye sayısı 50’den 75’e çıkarılıyor. Yedeklerle birlikte sayısı 100’e ulaşacak MKYK’da eski bakan ve milletvekillerinin yanı sıra yeni isimlerin de olması bekleniyor.5’i kadın, 15’i gençlerden oluşan MKYK’da genç ve kadın sayısında artış olabileceği de belirtiliyor.

'Tek şapka' kuralı uygulanacak

Yeni kadrolarda 'tek şapka' kuralının uygulanacağı ve yönetim kademelerine getirilen isimlerin sadece bir görevinin bulunacağı belirtiliyor. Bugünkü kongrede oylanıp hayata geçirilecek yeni tüzük değişikliğiyle, AK Parti Genel Merkezi’ndeki birimlerde de bazı değişiklikler planlanıyor.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar