GÜNCEL

Ahmet Taşgetiren: Meclis’te mi Oslo’da veya İmralı’da mı?

Karar Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, "Meclis’te mi Oslo’da veya İmralı’da mı?" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteciler.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Ahmet Taşgetiren'in yazısı:

HDP oylarının seçim matematiği açısından stratejik değerde olduğunu herkes biliyordu. Tabii ki, “HDP oyları gelir her şey biter” gibi bir durum söz konusu değil. HDP’nin hepsi gelmeyebilir, o oylar gelirse buradan bazı oylar gidebilir vs… Ama HDP’nin yüzde 10’lar civarındaki oyu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayını destekleyecek pozisyon alırsa, seçim sonuçlarının bundan çok çok etkileneceği açık.

O yüzden iktidar medyasında kıyamet kopuyor.

Kılıçdaroğlu HDP eş başkanlarıyla konuştu, sonrasında HDP’nin aday çıkarmayacağını açıklandı, bu Kılıçdaroğlu’nun destekleneceği anlamına geliyordu. O da, Erdoğan’ın kazanma şansını ciddi anlamda riske sokuyordu.

Bu arada Yeniden Refah Partisi ile ittifak girişimi akamete uğramış, imaj düzeltme amaçlı Mehmet Şimşek hamlesi boşa çıkmıştı. Bunların tamamı “seçim hesabı” idi. Şimdi emeklilere zam açıklanmıştı. Bütün tuşlara basılıyor, ancak belli ki hesap yine de tutmuyordu.

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar