GÜNDEM

Ahmet Hakan'dan Muharrem İnce'ye abdullah Gül uyarısı

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Muharrem İnce'nin muhalif söylemlerini Abdullah Gül'ün adaylığı üzerine oturttuğunu söyleyerek "Gül devreden çıkarsa İnce de devreden çıkar" dedi. Hakan'a göre İnce'nin bir B planı yok.

Ahmet Hakan'dan Muharrem İnce'ye abdullah Gül uyarısı

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Muharrem İnce'nin CHP Genel Merkezine karşı sürdürdüğü muhalif söylemlerini Abdullah Gül'ün adaylığı ihtimali üzerine kurduğunu, dedikoduların ortadna kalkmasıyla İnce'nin elinde argüman kalmayacağını söyledi. Hakan'a göre "Gül devreden çıkarsa İnce de devreden çıkar ve İnce'nin bri B planı yok."

Hakan'ın yazısında "3 maddede Muharrem İnce" başlıklı bölüm şu şekilde:

MADDE 1: SİVAS'TA YANLIŞ BAŞLADI

Sivas’ta otobüsünün önünde büyük bir kalabalık toplansa, “Korona zamanı böyle şey olur mu?” diyeceklerdi. Kalabalık toplanmasa, “Muharrem İnce’yi 30 kişi bile dinlemeye gelmedi” diyeceklerdi. İkincisi oldu, ikincisini dediler. Hatta daha da ileri gittiler. “Ölü doğdu, fos çıktı” dediler. Sonuç? Maskeli ve mesafeli bir kapalı salon toplantısı yapsaydı, çok daha iyi ederdi.

MADDE 2: TÜM HESABI GÜL'E BAĞLI

Muharrem İnce, bütün yatırımını Abdullah Gül’ün CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olması ihtimali üzerine yapmış görünüyor. Peki ya CHP’nin adayı Gül değil de İmamoğlu ya da Yavaş olursa ne olacak? Böyle bir durumda Muharrem İnce’nin yüzüne bakan olur mu? Yani demem o ki... Gül devreden çıkarsa İnce de devreden çıkar. İnce’nin buna karşı bir B planı olduğunu sanmıyorum.

MADDE 3: O YAYINLADI, BU YAYINLAMADI

Muharrem İnce’yi o kanal yayınlamış, bu kanal yayınlamamış. Ben Muharrem İnce’nin yerinde olsam... Yayınlayan ve yayınlamayan kanallarla ilgili yorumlar yapanlara şöyle seslenirdim: “Ben sözümün gücüne güveniyorum. Sözümün gücünün bütün hesapları alt üst edeceğine inanıyorum. Kimin hangi hesapla yayınladığından ya da kimin hangi hesapla yayınlamadığından bana ne? Yayınlandığı mecraya göre sözüme kıymet biçmek, ilkelliktir”.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar