GÜNDEM

Ahmet Hakan yazdı: Cumhurbaşkanı'na dislike kampanyası ters tepti

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlerle sohbet üzerine açtığı YouTube yayınına dislike kampanyası yapıldığını fakat kampanyayı yapanların beklediklerinin aksine bir sonuç çıktığını belirtti.

Ahmet Hakan yazdı: Cumhurbaşkanı'na dislike kampanyası ters tepti

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlerle sohbet üzerine açtığı YouTube yayınına yapılan dislike kampanyasını yazdı. 

Hakan, kampanyanın bilinçli yapıldığını ama ters teptiğini belirtti. 

İşte Ahmet Hakan'ın yazısı: 

DISLIKE OLAYI

YOUTUBE’da yayınlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle buluşmasında “dislike”, yani “beğenmeme” kampanyası yapıldı.

* Şöyle bir baktım: Bir örgütlenme söz konusu... Muhalif çevreler tarafından gerçekleştirilmiş bir kampanya... Çünkü görüntülenme sayısından bile fazla “dislike” var.

* Bu tür kampanyalar, muhataplarında bir moral bozukluğuna yol açabilir. Çünkü temel amaç, yapılan yayını gölgelemektir. Ancak ortaya çıkan sonuçlara da bakmak lazım.

* Bu kampanya nedeniyle... Erdoğan’ın gençlerle buluşma videosu, YouTube trend videoları arasına girdi. Milyonlarca aktif kullanıcının önüne düştü. Videonun izlenme sayısı 2 milyona yaklaştı. Bu sayı, Erdoğan’ın 1 yıl önce açılan YouTube kanalı için bir rekor. Kanalın abone sayısı da birkaç saat içinde 85 binden 125 bine çıktı. 

* Kıssadan hisse: Bu tür hamleleri planlayanların çok dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü hiç de amaçlamadıkları sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilirler.

Yorumlar