GÜNDEM

Ahmet Hakan "Sözcü'ye söylüyorum siz anlayın" dedi

Ahmet Hakan Sözcü operasyonunu Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Yılmaz Özdil gibi isimler üzerinden, iktidar medyasında şimdinin FETÖ savaşçılarını iğneleyerek eleştirdi...

Ahmet Hakan "Sözcü'ye söylüyorum siz anlayın" dedi

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Sözcü gazetesinin patronu Burak Akbey ve 3 çalışanı hakkında başlatılan "FETÖ" soruşturmasına itiraz etti...

Yazısına "Sözcü var ya Sözcü... Acayip FETÖ’cüydü!" başlığını koyan Ahmet Hakan, Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Yılmaz Özdil, Soner Yalçın ve Necati Doğru üzerinden Sözcü'nün ne kadar FETÖ'cü olduğunu anlattı...

Tabii ki her ismi anlatırken isim vermeden iktidar yanlısı medyadaki bazı isimlerin geçmişteki sözlerini ve eylemlerini hatırlatıp ince ince iğneledi...

Yazısını da "Kısacası... Sözcü var ya Sözcü... Çok acayip FETÖ’cüydü. Hem de çok acayip!" diye bitirdi...

İşte Ahmet Hakan'ın o yazısı:

SÖZCÜ VAR YA SÖZCÜ... ACAYİP FETÖ'CÜYDÜ...

UĞUR Dündar var ya Uğur Dündar...

“Cemaat devlete sızmış, buna kargalar güler” diyor, senede iki kez Pensilvanya’ya gidiyor, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nda Mustafa Armağan’la beraber görev yapıyor, Hüseyin Gülerce’yi fena halde kıskanıyordu.

*

Emin Çölaşan var ya Emin Çölaşan...

Fetullah Gülen’i çok seviyor, Gülen’den “FETO” diye söz edenlere “Terbiyeni takın! Fetullah Gülen’e FETO diyemezsin! Hocaefendi diyeceksin!” falan diye fırça çekiyor, Abant Toplantıları’nı hiç kaçırmıyor, himmetçilik yapıyordu.

*

Soner Yalçın var ya Soner Yalçın...

FETÖ’cü savcı ve polis şefleriyle al takke ver külah ilişkisine giriyor, ekranlardan sağa sola “Alayınız tutuklanacaksınız! Alayınız tutuklanacaksınız! Hahaha!” falan diye höykürerek tehditler yağdırıyor, Bankasya’dan kredi çekip yalı alıyordu.

*

Yılmaz Özdil var ya Yılmaz Özdil...

Her öğün maklube yiyor, yakın arkadaşlarını “şakirt” diye çağırıyor, cemaat ile hükümetin arasını açmaya çalışanlar için “fitneci” diyor, Türkçe Olimpiyatları’nın ardından destanlar yazıyordu.

*

Necati Doğru var ya Necati Doğru...

Afrika’da açılan Türk okullarına selam duruyor, Fetullahçı işadamlarının dünyayı fethettiğini yazıyor, Fetullah Gülen öncülüğünde Anadolu sermayesinin büyük bir şahlanış içine girdiğine dair analizler patlatıyordu.

*

Saygı Öztürk var ya Saygı Öztürk...

*

Fetullah’ın askeri vesayeti geriletme operasyonlarının gönüllü taşeronluğunu yapıyor, Fetullahçıların yürüttüğü Ergenekon ve Balyoz operasyonlarını öven kitaplar yazıyor, bu yolla yolunu buluyor da buluyordu.

*

Bekir Coşkun var ya Bekir Coşkun...

Hocaefendi’nin hayvan sevgisini anlata anlata bitiremiyor, Hocaefendi’nin bir sineğin ardından döktüğü gözyaşlarının destanını yazıyor, “Karakaşlım, karagözlüm, gel artık Pensilvanya’dan” falan diye şiirler döktürüyordu.

*

Kısacası...

Sözcü var ya Sözcü...

Çok acayip FETÖ’cüydü.

Hem de çok acayip!

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 2 yorum