GÜNDEM

Ahmet Hakan Altın Portakal'daki tartışmayı yazdı! 'Tamerci de değilim Nihalci de değilim'

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Nihal Yalçın ile ödülü aldığı Tamer Karadağlı arasındaki sorunu bugünkü köşesine taşıdı.

Ahmet Hakan Altın Portakal'daki tartışmayı yazdı! 'Tamerci de değilim Nihalci de değilim'

Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi, 'Zuhal' filmindeki rolüyle Nihal Yalçın oldu. Tamer Karadağlı'nın ödülü teslim edeceği Nihal Yalçın konuşması sırasında yaptığı mimikler olay oldu. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, 'Tamerci de değilim Nihalci de değilim' başlıklı yazısıyla tartışmalara dahil oldu.

İşte o yazı:

Altın Portakal Film Yarışması’nın ödül töreninde sunuculuk yapan Tamer Karadağlı ile ödül alan Nihal Yalçın arasındaki sorunu, hiçbir etki altında kalmadan, zerre kadar politik bir anlam yüklemeden, kadın/erkek meselesine indirgemeden şöyle yorumluyorum:

İkisinin hallerine de güldüm. İkisinin hallerini de tuhaf karşıladım. İkisinin halleriyle de dalgamı geçtim.

*

Peki hangisinden yanayım?

Hemen söyleyeyim:

İkisinden yana da değilim.

*

TAMER’Cİ DEĞİLİM...

Çünkü...

*

Sergilediği çocuksu sabırsızlık, insanı çileden çıkaracak cinstendi. Sergilediği kabalık, hepimizi utandıracak boyuttaydı. Ağzıyla burnuyla yaptığı mimikler, resmen kafa bulmalıktı. Yakalandığı anda yan çizmesi, feci korkakçaydı.

*

NİHAL’Cİ DEĞİLİM...

Çünkü...

*

Ödül törenlerinde yapılan klişe konuşmaların şahını yapıyordu. Öyle kaptırmıştı ki kendini konuşmaya, etrafında ne döndüğünün farkında bile değildi. Hele konuşmanın sonuna sırf alkışa oynamak için sıkıştırdığı slogan... Aman aman!

Yazının tamamını okumak için tıklayın...

Yorumlar