GÜNDEM

Ahmet Hakan AK Parti kongresindeki Erbakan geleneğini hatırlattı!

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü yazısında AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde gözüne çarpan Necmettin Erbakan geleneğini kaleme aldı.

Ahmet Hakan AK Parti kongresindeki Erbakan geleneğini hatırlattı!

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet hakan, bugünkü köşesinde dün yaşanılan AK Parti 7. Olağan Kongresi'nin detaylarını yazısına taşıdı. O detaylardan biri Necmettin Erbakan geleneğiydi. Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında söylediği "Yedekler de asıl olarak çalışacak" ifadesinin Erbakan geleneği olduğunu hatırlattı. Hakan bunun yanı sıra, Emine Erdoğan’ın sosyal mesafe kuralını hiçe sayanları uyardığını da belirtti. 

İşte o yazı... 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının en önemli yeri, yeni anayasayla ilgili bölümdü. Bütünleştiricilik, birleştiricilik, farklılıkları zenginlik olarak görme, tüm farklılıkların söz sahibi olması açısından...
Yedeklerin de asil olarak çalışacağını söyledi Cumhurbaşkanı Erdoğan... Erdoğan, bu yaklaşımıyla Erbakan Hoca’nın bir geleneğini ihya etmiş oldu. Erbakan Hoca, “Bizde asil-yedek olmaz, herkes asil gibi çalışır” derdi.

Kalabalık yine göze çarptı. Korona tedbirleri ile bu kalabalık arasında kurulan bağlantılar niye her defasında gözden ırak tutuluyor, anlamıyorum. Bu durumun toplumun önlemler konusunda şevkini kırdığı nasıl unutulur? Bu arada belirteyim: Bir ara Emine Erdoğan’ın sosyal mesafe kuralını hiçe sayanları uyardığını fark ettim.

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar 1 yorum