MEDYA KÖŞESİ

Abdurrahman Dilipak'tan olay sözler! İçimizdeki beyinsizler yüzünden...

Abdurrahman Dilipak, Yerel seçimlerle ilgili çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı. Dilipak, Araf suresindeki 155. Ayet'e atıfta bulunarak ''içimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden o suçu işlemeyenler de cezalandırılır'' dedi.

Abdurrahman Dilipak'tan olay sözler! İçimizdeki beyinsizler yüzünden...

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü 'Laf ile verirler aleme binlerce nizamat' başlıklı yazısında, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere yönelik bir yazı kaleme aldı. Dilipak, yazısında "Hani aşırı bir şekilde övmeyecek ve övünmeyecektik. 'Meddahlık' moda şimdi. Trollerimiz var, amigolarımız var" ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Dilipak, yazısında "Sizden olanlara oy verin. Sadece sizin gibi inanan, düşünen, kavminizden olan değil, size gerçek anlamda hizmet edebilmesi için, akil baliğ; ehliyet ve liyakat sahibi, alimlere danışan, halkla konuşan (istişare ve şûra yapan) dürüst, yetkili, cesur; dahası yetkisini sizden alan ve size hesap veren kişilere oy verin" dedi.

"Hani aşırı bir şekilde övmeyecek ve övünmeyecektik. 'Meddahlık' moda şimdi. Trollerimiz var, amigolarımız var" ifadesini kullanan Dilipak, şöyle devam etti: "Hani haksız yere kimseyi suçlamayacak, iftira etmeyecek, yalan söylemeyecek, insanların kişisel zaaflarını alay konusu yapmayacak, dedikodu ve gıybet yapmayacak, kişisel özelliklerinden dolayı onlara lakap takmayacak, hakaret etmeyecektik''

İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLERİN İŞLEDİKLERİ YÜZÜNDEN

 ''Kem söz sahibine döner. Batılın tasviri saf zihinleri idlal eder. Haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yok eder. Yanlışın şüyuu vukuundan beterdir'' diyen Dilipak; ''Bir yanlışın aleniyet kazanması o işe meşruiyet kazandırır. Bir yanlış alenen ve tekrar tekrar yapılabiliyorsa, o zaman içimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden o suçu işlemeyenler de cezalandırılır. Malum: Haksızlıklar karşısında susanlar dilsiz Şeytanlardır. Şeytansa azapta gerek. Başkalarının gözünde çöp ararken, kendi gözümüzde mertek varsa kim inanır bize..." sözleriyle tepkisini dle getirdi.

Haber: İnternethaber

Yorumlar