GÜNCEL

Abdurrahman Dilipak'tan bomba itiraf: İnsanlar bize bakıp dinden soğudu!

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü köşesinde “'Bu din benim dinim değil'” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazısında insanların sön dönemde dinden soğuduğuna dikkat çeken Dilipak, "Güzel örnek olamadık" özeleştirisinde bulundu.

Abdurrahman Dilipak'tan bomba itiraf: İnsanlar bize bakıp dinden soğudu!

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “Bu din benim dinim değil” başlıklı yazısında çarpıcı bir itirafta bulundu.Yazısında insanların sön dönemde dinden soğuduğuna dikkat çeken Dilipak, "Güzel örnek olamadık" özeleştirisinde bulundu.Akit yazarı yazısında "İnsanlar bize (!) bakıp dinden soğudular" dedi.

İşte o yazı...

"Çevrenize bakın, politikacı, bürokrat, akademisyen, birçok kişi, gerçekten Allah’a ve ahiret gününe, gaybe, kadere, rızga, ecele, Meleklerin, Cinlerin, Şeytanların varlığına inanıyor mu?

Bana kalırsa dinden soğumanın en büyük sebeplerinden biri aile, bir eğitim, biri Müslüman etiketli kişi ve kuruluşlar. Güzel örnek olamadık. Dahası, insanlar bize (!) bakıp dinden soğudular. “Biz” deyince ağır kaçtı değil mi? Biliyorsunuz Peygamberler masumdur. Ama Yunus peygamber “İnni küntü minezzalimin / Biz zalimlerden“ olduk demedi mi! Ne çok övünüyor ve ne çok dövünüyoruz.

Hani “Ne varlığa sevinirim / Ne yokluğa yerinirim” diyecektik. Atalarımızla övünmeyecektik. İki günü birbirine eş olan aldanmışsa, geçmişle övünmek niye. Geçmişin güzelliklerini geleceğe ve zirveye taşıyanlar için geçmiş bir ibret dersidir ve Atalarımızın manevi mirasını geleceğe taşımak onlar için en güzel şükran olacaktır."

Yorumlar