GÜNDEM

Abdullah Gül'ün umudu sürüyor! Gül’e yakın isim, Ahmet Hakan'ın "O ihtimal sıfır" iddiasına güldü

ABDULLAH Gül'ün Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı olma umudunun sürdüğünü en yakınındaki isim itiraf etti. Fehmi Koru, "O ihtimal sıfır" diyen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a güldüğünü belirtip, "Neden güldüğümü seçim yaklaşınca anlatırım" dedi.

Abdullah Gül'ün umudu sürüyor! Gül’e yakın isim, Ahmet Hakan'ın "O ihtimal sıfır" iddiasına güldü

Ahmet Hakan dünkü köşesinde "Biliyorum, büyük konuşmamak gerekir. Ama yine de büyük konuşacağım: Abdullah Gül’ün aday olma ihtimali, sıfırın altındadır'" diye yazdı. Hakan'ın bu yazısı, Abdullah Gül'ün hala ortak aday olabilme umudu olduğunu ortaya çıkardı. 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yakın isimlerden olan Fehmi Koru, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Abdullah Gül'ün ortak aday olma umudunu koruduğunun işaretini verdi. Koru, Abdullah Gül'ün seçimlerde adaylığı üzerinden yapılan birtakım değerlendirmeleri köşesine taşıdı.

'O ihtimal sıfır' diyen yazılar okudum...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı, kritik bir süreci yönetecek" sözlerini anımsatan Koru, "Köşelerde 'Devlet deneyimi deyince akla Abdullah Gül geldi' diyen ve o ihtimalin sıfır olduğunu vurgulayan yazılar okudum" dedi.

Okudum ve güldüm, nedenini seçime yakın açıklarım!

Söz konusu köşe yazılarıyla ilgili, "Okudum ve güldüm" yorumunda bulunan Koru, "Neden güldüğümü seçim yaklaşınca anlatırım" dedi. Fehmi Koru'nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

Kılıçdaroğlu zeki bir politikacı

"AK Parti, anlaşılır sebeplerle, ilk seçimde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun veya CHP’den birinin cumhurbaşkanı adayı olmasını istiyor. İktidar medyası da kendini bunu sağlamakla görevli biliyor. Farklı bir isim aday olarak çıksın istenmiyor. İlla CHP’li biri aday olmalı.

Kılıçdaroğlu zeki bir politikacı, iktidar cephesinin bu beklentisini anladı ve ne zaman adaylık konusu kendisine soru olarak yönetilse, aklında farklı bir isim olduğunu düşürdürecek cevaplar vererek karşı tarafın nasırına basmaya başladı.

Neden güldüğümü seçim yaklaşınca anlatırım

Dün öyle bir gündü medyada. CHP lideri malum soruya “Cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı” demiş. Köşelerde “Devlet deneyimi deyince akla Abdullah Gül geldi” diyen ve o ihtimalin sıfır olduğunu vurgulayan yazılar okudum. Okudum ve güldüm. Neden güldüğümü seçim yaklaşınca anlatırım.

Sandık yaklaşınca ekmek diyetini bırakacağım

Ekmek bayileri önünde saatler geçiren emeklileri görünce biraz da onlarla dayanışma amacıyla diyete başladım ekmek yemiyorum ya, midem ekşiyor; okuduklarım yüzünden midemin ekşimesi daha da artıyor.  Sandık yaklaşınca diyeti bırakmaya kararlıyım.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar