KULİS

Abdulkadir Selvi'den önemli kulis: CHP Kurultayı ertelenecek!

Kulis yazarlığının en önemli isimlerinden biri olan Abdulkadir Selvi, koronavirüs nedeniyle CHP Kurultayı'nın erteleneceği kulisini paylaştı.

Abdulkadir Selvi'den önemli kulis: CHP Kurultayı ertelenecek!

Mart ayında kurultaya gidecek olan CHP'de koronavirüs alarmı var.

CHP Kurultay sürecini yakından takip eden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, kurultayın ertelenmesini beklediğini belirtti.

İşte Abdulkadir Selvi'nin yazısı:

Koronavirüsle ilgili gelişmeler 28-29 Mart tarihinde kurultayı olması nedeniyle CHP’yi yakından ilgilendiriyor. Geçen haftaki parti meclisinde MYK’ya yetki verilmişti. CHP MYK bugün kurultayın ertelenip ertelenmemesi konusunu görüşmek üzere toplanıyor. Ardından da koronavirüsü izleme kurulu toplanacak. Edindiğim izlenim, bugünkü toplantıda CHP kurultayının ileri bir tarihe erteleneceği kararının alınması yönünde. Az sayıda da olsa ülkemizde koronavirüs tespit edildi. Artık tehlikeyi daha yakından hissediyoruz. Ayrıca toplumda koronavirüs duyarlılığı zirveye ulaşmış durumda. CHP’nin böyle bir ortamda binlerce insanı kurultay salonuna toplaması toplum tarafından da hoş karşılanmaz. O nedenle bugünkü toplantıdan erteleme kararının çıkması bekleniyor. Ayrıca yeni bir tarih belirlenmemesi bekleniyor. Çünkü koronavirüsün seyri kestirilemiyor. Ne zaman ki koronasız günlere kavuştuğumuz netleşecek, o zaman yeni bir tarih belirlenecek.

Yazının tamamı için tıklayın...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar