GÜNCEL

Abdülkadir Selvi yazdı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim planı ne?

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yakın zamanda erken seçim olmayacağını savunurken, "Pandemi şartlarında milletin iyice bunaldığı ve ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir dönemde iktidar seçimlere gitmeyi kesinlikle düşünmüyor" dedi.

Abdülkadir Selvi yazdı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim planı ne?

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi "Erken seçim var mı?" başlıklı bugünkü yazısında, son günlerin en çok tartışılan konusuna değindi. Selvi, yakın zamanda erken seçim olmayacağını savunurken, "Pandemi şartlarında milletin iyice bunaldığı ve ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir dönemde iktidar seçimlere gitmeyi kesinlikle düşünmüyor" merakla beklenen sorunun yanıtını verdi. 

İşte o yazı... 

Erken seçim var mı? Hemen başta erken seçim yok desem bu yazıyı okumazsınız ama görünürde erken seçim yok.

Ama muhalefetin erken seçim baskısı iyice artmaya başladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, haziran ayında erken seçime gidileceğini iddia ediyordu ama haziran geldi seçim yok. Akşener yanıldığını söyledi. “Yeni bir öngörüm yok” dedi. Yeni bir tarih önermedi ama erken seçim ısrarını sürdürdü.

KILIÇDAROĞLU, ‘SONBAHARDA SEÇİM’ DİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise sonbaharda seçimlere gidileceği görüşünde. Sonbahara şunun şurasında üç ay kaldı ama Kılıçdaroğlu, “Erken seçimi yapmak zorundalar” diyor. Sonbaharda seçim yapılabilmesi için Meclis’in bugün toplanıp erken seçim kararı alması gerekiyor. Öyle bir hava yok.

Yazının devamı için tıklayın.. 

Yorumlar