GÜNDEM

Abdulkadir Selvi yazdı: Arınç’la Erdoğan’ın istifa konuşması

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde "Arınç’la Erdoğan’ın istifa konuşması" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Abdulkadir Selvi yazdı: Arınç’la Erdoğan’ın istifa konuşması

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını sunduğu telefon görüşmesinin perde arkadasını yazdı:

Randevu talebi Arınç’tan geliyor ama Cumhurbaşkanı telefonla arıyor. Karşılıklı olarak diyalogların yaşandığı bir görüşme gerçekleşiyor. Arınç, “Ben isimler konusunda konuştuğum için yanlış yaptım. Onu kabul ediyorum. İsimler üzerinde konuşmamalıydım. Ama ben sadece bunları söylemedim. 4 saatlik programda şunları da anlattım” diye bir özet yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan sabırla dinliyor. Arınç, “İsimler üzerinde konuşmakla hem partiye, hem size, hem cumhur ittifakına zarar verdim. Partimden ayrılmayacağım. Ama müsaade ederseniz Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa edeceğim” diyor. Cumhurbaşkanı, “Peki o zaman” diye karşılık veriyor.

Tabii ki zor bir durum. Ancak edindiğim bilgiye göre Arınç ile Erdoğan’ın arasında bir polemik yaşanmıyor. Seviyeli bir konuşma gerçekleşiyor. Netice itibarıyla bir istifa konuşması ama karşılıklı olarak bir kırgınlık ifadesi kullanılmıyor.

Yazının tamamı için tıklayınız

Yorumlar