GÜNDEM

Abdulkadir Selvi: Soylu, GARA’ya gidenin HDP’li bir kadın milletvekili olduğunu söyledi

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinde,"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, GARA’ya gidenin HDP’li bir kadın milletvekili olduğunu söyledi" diye yazdı.

Abdulkadir Selvi: Soylu, GARA’ya gidenin HDP’li bir kadın milletvekili olduğunu söyledi

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında, PKK’nın şehit ettiği 13 vatandaşımız ile ilgili  meclisteki görüşmelerin başladığını ve ortamın epeyce gergin olduğunu yazdı. Selvi bunun yanı sıra,  "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasının önemli bir bölümünde HDP’lileri hedef aldı. Soylu, HDP milletvekillerine dönerek, “Bir milletvekili gitti, oralarda boy gösterdi” dedi. Hatta diğer milletvekillerine dönüp, “Sorarsanız kim olduğunu söylerim” dedi. Gözler HDP’li milletvekilinin kim olduğunu aradı ama Soylu isim vermedi. Soylu, Meclis’ten ayrılırken de GARA’ya gidenin HDP’li bir kadın milletvekili olduğunu söyledi. Peki kim bu kadın milletvekili?" ifadesini kullandı. 

İşte o yazı... 

PKK’nın şehit ettiği 13 vatandaşlarımız ilgili görüşme nedeniyle Meclis gergindi. Meclis’e görüşmeler başlamadan önce gittim. İktidar kulisinde neredeyse kimse yoktu. Hatta görevlilere, “Milletvekilleri gelmedi mi?” diye sordum. “Geldiler. İçeri girdiler” dediler. Muhalefet kulisi ise hareketliydi.

BAHÇELİ ERKEN GELDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 15.00’te başlayan görüşmelere 16 dakika erken geldi. Bahçeli ile birlikte kulisteki MHP milletvekilleri Genel Kurul’a girdiler. Bahçeli görüşmeleri ön sıralardan sonuna kadar izledi.

KILIÇDAROĞLU KATILMADI

Muhalefet kulisinin girişinde Enis Berberoğlu ile karşılaşınca bir an ‘deja-vu’ yaşadım. Kemal Kılıçdaroğlu, oturum başlamadan 1 dakika önce Enis Berberoğlu ile birlikte geldi. Oturum başlamadan da Meclis’ten ayrıldı. Kılıçdaroğlu iki bakanla görüştüğü için midir, yoksa dostlarını kızdırmamak için mi orasını bilemedim ama oturuma kalmadı. Bakanlar konuşmadan Meclis’ten ayrıldı.

Yazının tamamı için tıklayın... 

Yorumlar