KULİS

Abdülkadir Selvi hangi gazete ile anlaştı?

15 yıldır görev yaptığı gazetesinden 'Ceketimi ve kalemimi alıp gidiyorum' diyerek ayrılan Selvi'nin yeni adresi belli oldu.

Abdülkadir Selvi hangi gazete ile anlaştı?
GAZETECİLER.COM - ÖZEL İÇERİK

Uzun yıllardır Yeni Şafak gazetesinde Ankara Temsilciliği ve yazarlık olmak üzere bir çok görevde bulunan Abdülkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında veda ettiğini duyurmuştu.

15 yıldır görev yaptığı gazetesinden 'Ceketimi ve kalemimi alıp gidiyorum' diyerek ayrılan Selvi'nin yeni adresi belli oldu.

YENİ ŞAFAK'TAN HABERTÜRK'E Mİ?

Selvi'nin sır gibi saklanan transferinin Habertürk gazetesi olduğu iddia edilmişti.  Hatta iddiaya göre usta gazeteci, Habertürk'te tıpkı Yeni Şafak'ta olduğu gibi hem Ankara Temsilcisi hem de köşe yazarlığı yapacaktı.

HABERTÜRK O İDDAYI DOĞRULAMADI

Ancak Habertürk ile anlaştığı ileri sürülen Selvi'nin henüz sadece görüşme halinde olduğu, Habertürk gazetesinin de görüştüğü 3 gazeteden biri olduğu ortaya çıktı.

İŞTE DİĞER OLASILIKLAR

Selvi'nin görüşmekte olduğu bir  diğer gazetenin Hürriyet olduğu medya kulislerinde konuşulmaya başlandı bile. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümeti  ile ilişkileri oldukça gergin olan Hürriyet'in ilişkileri iyileştirebilmek için Selvi'yi, tıpkı Akif Beki'ye daha önce yaptığı gibi kadrosuna dahil etmek istediği konuşulanlar arasında.

ÜÇÜNCÜ OLASILIK...

Selvi'nin görüşme halinde olduğu üçüncü adres ise Karar gazetesi. Gezi sürecinden beri çok yakın olduğu ortak imzalı yazılar kaleme aldığı yazarların da yer aldığı Mustafa Karaalioğlu ve arkadaşlarının yeni kurduğu gazeteleri Karar'ın kapılarının Selvi için hiç bir yer olmazsa ve her halükarda açık olduğu ortaya çıktı.