GÜNDEM

320 Yerel medya kuruluşundan Nedim Şener'e destek

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener'in, Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasının ardından yaptığı konuşmasına tepki olarak açıklamalar yapılmış, Şener de sosyal medya hesabından linç kampanyası yürütenlere cevap vermişti. Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan da Şener'e destek amaçlı yaptığı konuşmada tepki gösterip "320 yerel medya kuruluşu olarak gazetelerimiz ve televizyon ekranlarımız Nedim Şener kardeşimize açıktır."şeklinde konuştu.

320 Yerel medya kuruluşundan Nedim Şener'e destek

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, Ayasofya'nın, müze statüsünden camii olarak ibadete açılmasının ardından yaptığı yayın esnasında konunun önemine değinerek duygu, düşüncelerini ifade etmiş ve tepkiler almıştı. 

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan da Şener'in, Ayasofya Camii açılışına katılması ve cuma namazı kılması nedeniyle hedef gösterildiğini belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü "Bizler milli ve yerli duruş gösteren Nedim Şener’in yanındayız. Mandacı ve darbeci bazı medya mensupları, sosyal medya hesapları bu ülkeye düşmandır. Onlar, ingiliz uşaklığı, amerikan uşaklığı yaparlar. Bizi kimse bir milim geri götüremez. İstedikleri kadar aleyhte yayın yapsınlar. Bizler vatan diyen, bayrak diyen, ezan diyen, cumhuriyet diyen Nedim Şener’in yanındayız.” 

Burhan, 320 yerel medya kuruluşu olarak gazete ve televizyon ekranlarıyla Nedim Şener'e kapılarının açık olduğunu ifade edip sözlerine şu satırları ekledi ”Bu ülkede sosyal medya üzerinden ülkemizin güvenliğini tehdit edenler var. Çocuklarımızın zihinlerini esir almaya çalışan youtebu kanalları var. Onların derdi bu ülkeyi zihnen işgal etmektir. Nedim Şener, bu kökü dışarıda medya mensuplarına karşı vatan dediği için linçe uğruyor. Bizler, Anadolu Yayıncıları olarak Ayasofya’nın açılmasını da Nedim Şener’i de destekliyoruz."

"Sosyal Medya Düzenlemesi'ni destekliyoruz"

Mecliste görüşülen ve bugün kabul edilen sosyal medya yasasına da destek verdiklerini dile getiren Burhan, ”Sosyal medya üzerinden insanlarımız yalan ve iftiraya maruz kalmaktadır. Sosyal medya alanlarının denetlenmesi gerekir. Biz kapatmaya karşıyız. Biz denetim istiyoruz. Denetleme yapılmazsa; ülkemizin milli güvenliği tehdit altına girecektir. 5 yıl sonra ülkemizde gençlerimizin ne yiyeceğine, neye inanacağına bu alanlar karar verecektir. O nedenle denetim altına alınmalıdır” şeklinde konuştu.

Yorumlar