TELEVİZYON

28 yıl görev yaptı! TRT'nin acı kaybı!

Deneyimli gazeteci Serdar Sevim tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sevim bir dönem TRT İstanbul Haber Müdür Yardımcısı olarak da görev yaptı.

28 yıl görev yaptı! TRT'nin acı kaybı!

Uzun süredir tedavi gören Sedar Sevim'den acı haber geldi. Deneyimli gazeteci yaşam mücadelesini kaybetti.

59 yaşında hayata veda eden deneyimli gazeteci, TRT'nin Trabzon ve İstanbul bölgelerinde çalıştı. 1984 - 2012 yılları arasında TRT'de birçok departmanda görev alan Serdar Sevim, 1991 - 2006 yılları arasında spor servisinde muhabir ve editörlük görevini yerine getirdi. 

Meslek hayatı boyunca başta futbol, motor sporları, karate ve tekvando olmak üzere sporun birçok dalıyla ilgilendi. Serdar Sevim, 2006 - 2008 yılları arasında da İstanbul Haber Müdürlüğü'nü yaptı.

Serdar Sevim gazeteciliğin yanı sıra 2007-2009 yılları arasında Karate Federasyonu Basın sorumluluğu görevini de üstlenmişti. 

SERDAR SEVİM KİMDİR?

Trabzon 1960 doğumlu. AÜ Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü mezunu. Mesleğe 1984 yılında TRT Trabzon Haber Müdürlüğü’nde başladı. TRT Spor Servisi’nde uzun yıllar çalıştı. TRT İstanbul Haber Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Sürekli Basın Kartı taşıyordu. Bir kız çocuğu babası.

Yorumlar