KİTAPLIK

26 yıllık medya tecrübesiyle bu romanı yazdı

Gazeteci Lütfiye Pekcan'ın '3 Kadın 1 Ölüm 1 Sır' isimli ilk romanı Alfa Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

26 yıllık medya tecrübesiyle bu romanı yazdı
Son olarak Fox TV Haber Merkezi'nde Yayın Koordinatörü olarak görev yapan gazeteci Lütfiye Pekcan'ın '3 Kadın 1 Ölüm 1 Sır' isimli ilk romanı Alfa Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Medyada 26 yıllık deneyime sahip olan Lütfiye Pekcan, ilk romanında, Yasemin, Zeynep ve Didem'in hayatın tüm acımasızlığına karşı verdiği sıkı bir mücadele ile milyonlarca kadının mutluluğu arama ve varolma savaşına pencere aralıyor.

Pekcan, '3 Kadın 1 Ölüm 1 Sır'ı Sarıyer Edebiyat Günleri kapsamında 17 Mayıs Pazar günü saat 16.00 da Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı'nda imzalayacak.

Zülfü Livaneli, Gani Müjde ve Derya Baykal, Pekcan'ın ilk romanıyla ilgili aşağıdaki yorumları yaptı:

DenemeZülfü Livaneli: Gazetecilik, bazen edebiyatı besleyen bir kaynağa dönüşebiliyor. Bu mesleği yapanların 'haber' olarak baktığı insan hikayeleri, edebiyatın merceğinden geçerek roman karakterlerine dönüşüyor. Lütfiye Pekcan'ın romanından da bu tadı aldım ben. Duyarlı, yalın ve hüzünlü; hayatlarımız gibi.

Gani Müjde: 3 Kadın 1 ölüm 1 sır, bir habercinin romancıya dönüşümünün en güzel örneği. Haberden bunalan sevgili arkadaşım Lütfiye Pekcan üç arkadaşın sıcak ve gizemli hayat hikayelerini kullanarak her mevsim serin tutan bir ağaç ev yapmış kendine. İyi de yapmış.

Derya Baykal: Üç arkadaşın hikayesi sürükleyici, meraklandırıcı, hüzünlendirici ve bizden. Kolay okunan, akıcı ve anlaşılır bu roman biz kadınların hikayesi. Lütfiye Pekcan yaşamdan kesitleri harika aktarmış. Benim için her zaman özeldi, şimdi daha da özel.

17 Mayıs Pazar günü Lüfiye Pekcan'ın da kitabını imzalayacağı, Sarıyer Edebiyat Günleri kapsamında gerçekleşecek etkinliğin programı aşağıdaki gibi:

LÜTFİYE PEKCAN KİMDİR?

TRT Haber Merkezinde muhabir olarak medya dünyasına adım atan Lütfiye Pekcan Show TV, CNN Türk ve Fox TV'de Haber Yayın Koordinatörü, TV8, CİNE5 ve D Prodüksiyon'da Program Müdürü olarak görev yaptı. Show TV ve TRT'de haber programı da hazırlayıp sunan Pekcan, Kosova Savaşı'ndan, Öcalan'ın yargılandığı İmralı Davası'na kadar tarihte derin izler bırakan pek çok olayı canlı yayınlarla olay yerinden aktardı.

Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon bölümünü bitiren Pekcan medya dünyasında 26 yıldır başarılı işlere imza atıyor. Pekcan, evli ve 1 çocuk annesi.

ÇOK OKUNANLAR