TELEVİZYON

160 medya kuruluşundan Erdoğan ve TÜRKSAT’a teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, afet ve koronavirüs nedeniyle yaşanan sıkıntılar kapsamında olumsuz etkilenen yerel televizyonların Türksat ödemelerine indirim yapılması talimatı verdi.

160 medya kuruluşundan Erdoğan ve TÜRKSAT’a teşekkür

Doğal afetler ve Korana nedeniyle reklam kayıpları yaşayan yerel televizyonlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla uydu indirimi müjdesi geldi. Uyduda yayın yapan yerel televizyon kanalları 5500 TL olarak ödedikleri uydu ücretlerini 4500 TL olarak ödeyecekler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan “ Bugüne kadar yerel medyanın tüm sorunlarına duyarlı yaklaşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde önemli bir aşama kaydedilmiştir. Mili ve yerli bir anlayışla yayın yapan yerel televizyonlara Cumhurbaşkanımız sahip çıkmıştır. Bu indirim yerel medya için bir nefes olmuştur. Bu indirimden ulusal kanallarda yararlanacaktır. Cumhurbaşkanımız TÜRKSAT yönetimine yaklaşık indirim yapma talimatı vermiştir. Sayın Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Öte yandan bizlerin dertleriyle dertlenen TÜRKSAT kuruluşumuza da teşekkür ediyoruz. TÜRKSAT Başkanı ve yönetimi anlayışlı davranmıştır.” Diye konuştu.

TÜRKSAT uydu fiyatlarından yapılan indirimin ardından kamu spotlarının da yerel televizyonlarda ücretli yayınlanmasını beklediklerini belirten Burhan şunları söyledi :” Yerel ve ulusal gazeteler basın ilan kurumu vasıtasıyla destekleniyor. Bu çerçevede yerel ve ulusal televizyon kanallarına da kamu reklamı verilmelidir. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yorumlar